Giriş |  Kayıt
"İşin güç kısmı, adam olmak değil, adam kalmaktır."
ANDRE MAZERELLES
 
 
 

Yazar ismi :  Ayşenur Yıldız (Yazarın ana sayfası için tıklayın)

Sen de Ayşenur Yıldız isimli yazara destek olmak istiyorsan, yıldızlı oylama ile oylamaya katılabilir, 1 ile 10 arası puanlama yapabilirsin.


 
      annelik  
Annelik duyguları tam da oturmuştu yüreğimin en orta yerine. Minik eller istiyordum avucumun tam ortasında. Okşayacaktım incitmeden bakışlarımla. Kavuracaktı tenimi masumluğu. Yanak uçlarına dokunabilecektim yalnızca. Kıyamayacaktım. Annelik tam da oturmuştu içime. İçime batmıştı o hırçın gemiler. İçimde batmıştı. Gözlerimin ortasına bir bebe daha. Yine de en çok onu koruyacaktım.
Yine zamansızdın. Gitmeye bu vakit seçilir miydi. Ben hazırdım . Ben nazardım yine bana. Ve en çok nazardan korktum. Anne olacaktım. İpeksi saçlarına dokununca eriyecekti avuç içlerim. İlk kez benden bi ben olacaktı işte. O ağladığında benim yüreğimin gözlerinden akacaktı yaşlar. Adı da deva olacaktı. Deva olacaktı o. Yine zamansızdın. Zamanımın zannına kandım. Ve terk ettim seni, kendim. Oysa tam da almıştım kollarımın arasına annelik duygularını. Bana anne diyecekti. O gülecekti ve dünyadaki bütün gülen siluetler silinecekti karşımdan birer birer. O gelecekti ben gülecektim. ben tam da hazırdım anne olmaya.
Hele sarılınca ona cenneti kucaklayacaktım işte.. içimden bir dünya yapacaktım. Şehirler kuracaktım gözlerinin kenarına. Minik yüzü ve minik bir hüzün o hasta olunca. Yaradana yalvaracaktım onu acıtma beni acıt. Günlerce bekletecektim melekleri başında. Dualar ve dualar ile. Dünyada başka kimseyi sevmek istemeyecektim . Yetecekti o miniğin iki hecesi. Gündüzü boynundan öpünce bilinmezdi yorgun gecesi. Yüreğimin yorganını ona örterdim geceleri. Ve o üşümezse benim yüreğim üşümezdi zaten. Ben tam da hazırdım anne olmaya... yine zamansızdın. Ve ben yine çektiğim derde teselliler doğruyorum. Oysa ben onu doğurmak isterdim. İçimden ona sevgiler doğurmak sonra.
Oysa ben tam da hazırdım anne olmaya..
 
 

Bu yazının tüm hakları ve sorumluluğu Ayşenur Yıldız üzerindedir.
Bu yazının ilgili yazara ait olmadığını, yazının içeriğinde şahsınıza veya toplumun genel ahlak değerlerine bir hakaret olduğunu, içeriğinde açıkça yazılmış müstehcen ifadeler veya edebi yazılarda olmaması gereken ağır küfürler bulunduğunu düşünüyorsanız, ilgili yazıyı ve yazarı site yönetimine bildirebilirsiniz.
Yazıların içeriğinden www.edebiyatdunyasi.com ve Ada İnternet Yayıncılığı ve Reklamcılık Şti. yetkilileri sorumlu tutulamaz.
 
Tüm yazıları

1

 
1 .  İbrahim Değerli
2 .  Mehmet Akb
3 .  Serhat ÖZER
4 .  Abdulvahap UNCU
5 .  Ali Demiral


 
1 .  DeryaDerviş
2 .  Gülüm Çamlısoy
3 .  Berat Uyanık
4 .  İbrahim Değerli
5 .  Elnur Əliyev


 
1 .  Ahmet Duman
2 .  Tunahan çelik
3 .  erhan
4 .  Canay Gümüşlü Safi
5 .  Ömer Faruk Hüsmüllü

 

     


Basında sitemiz | Bize ulaşın | Reklam

Sözleşmeler Gizlilik ve Kullanım Sözleşmesi | Tüketici Hakları, Üyelik, Güvenlik ve Teminatlar

Tüm hakları saklıdır 2017 © Edebiyat Dünyası

Edebiyatdunyasi.com'a eklenen yazılar ve görseller 5846 Sayılı FiKiR VE SANAT ESERLERi KANUNU'na göre korunmaktadır. Sitenin özgün içeriği 5187 Sayılı Basın Kanunu'na göre kaynak belirtilmeden başka yayın organlarında kullanılamaz. Kaynak belirtmek ve ilgili sayfaya link vermek koşuluyla sitenin tüm özgün içeriği başka yayın organlarında özgürce kullanılabilir.