Giriş |  Kayıt
"Yalnız kendi nefsini düşünerek dost arayan, hizmetçi arıyor demektir."
CENAP ŞAHABETTİN
 
 
 

Yazar ismi :  Canay Gümüşlü Safi (Yazarın ana sayfası için tıklayın)

Sen de Canay Gümüşlü Safi isimli yazara destek olmak istiyorsan, yıldızlı oylama ile oylamaya katılabilir, 1 ile 10 arası puanlama yapabilirsin.


 
      Aralik Mektubu - 2 Son  
Sizi başkalarına rezil etmekten hoşlanmayan, sizinle arkanızdan dalga geçerek, attığınız her adımı, otorite sahiplerine aktarmaktan daha farklı meziyetleri olan, siz bir istediğinizde size ikiyi hatta üçü getirmeye çalışan, mesai sonraları tüm sıkıntılarınızı paylaşabildiğiniz ve bunun sadece onda kalacağından emin olduğunuz, aynı anda aynı şeyleri düşünüp bazen aynı kelimeleri telaffuz ettiğiniz bir çalışan çıktı mı? Yine birilerine mesela bana karşı tercih ettiklerinize gerçekten yürekten diyebiliyor musunuz: “Ben senle bir yolculuğu paylaşmaktan, konuşmaktan buralardan uzaklaşmaktan çok keyif alıyorum.."

Eğer bütün yaşadığım sıkıntılar değdiyse, sorun değil, bende de artık soğuyor, nefret ve kızgınlık ateşleri, dedim ya köz oldular hepsi, eğer karşınıza çıktıysa benim gibi biri, ne güzel! Demek ki yine benim dediğime geliyorsunuz, etrafta öz verili insanlar kalmış daha değil mi? J Yok, karşılaşmadıysanız böyle biri ile, sanırım sizin dünyanızda, siz haklısınız, her taraf, adi, menfaatçi ve vefasız insanlarla dolu, acımasız sistem ve oyun sahneleriyle dolu...
Ama haksızlık etmeyeyim, böyle biri karşınıza çıkmadıysa bile, Mercedes C180’e mi biniyordunuz o sıralar…. Bu yeter de artar bile değil mi? Daha ne olsun? J

Bu arada, bana soracak olursanız, bir sene önce kaybettiğim Atilla Abi’ye hiç rastlamayacağım, siz bile belki hatırlatamayacaksınız onu bana. Ama onun çok şeyde duygu ve düşüncelerimi şekillendirdiği kesin…

Yazımın başında da dedim, bugün yılın son günü, aslında görüntüde benim için hiç iyi gitmeyen bir yılın sonu. Ama belki benim kurtuluşum oldu… 2012 bana ne getirir kim bilir!

Yine hatırınızı sormadım, hayatınız nasıl geçiyor diye sormadım… Sormayacağım, bir gün kendiniz arayıp anlatacaksınız, yoksa ben sormayacağım… Bazen öyle tesadüflerle, oradaki sıkıntılarınızı duydum, sevinemiyorum ki! Üzüldüm sizin için, ama tahmin ettiğim şeyler, şaşırmadım. Ama uzun süredir haber almıyorum, almak için uğraşmıyorum çünküJ Haberler kendi ayaklarıyla geliyor bana… Ne diyordum, alıyordum haberlerinizi. Hatta benim içinde belirli bir süreye kadar firma dışında denmiş. Çok güldüm, tabii ki nasıl diyecekler, "Hep beraber, üstüne çullandık, burası için koşturan, maddi manevi külfetlere bana mısın demeyen Nisa Hanım´ın hep beraber başını yedik" diye nasıl denir değil mi? Bazı haberler de aldım. Doğruluğunu bilmediğim için burada yazmak istemiyorum.

Aman boş verin, elbet elimde sadece kalan haksızlıkları sorgulama nöbetlerini de terk edeceğim bir vakit. Çok mutluyum şu sıralar, oralarda olsaydım, kesin bu mutluluk olmazdı, olsaydım da mutlaka göze batar, hatta siz bile kıskanır, müdahale ederdiniz, ardından hemen kasvete bürünürdü mutluluğum… Çok şükür uzağım, ve kafam rahat... Sizi güldüreyim biraz, Amerika´da gıda sektörüne girme konusunda bile bir teklif aldım, Amerika´da yaşayan bir arkadaştan bu sıralar. Bu arada kitap ile ilgili son şekilleri veriyorum, ama ne yazık ki, değil bu kitapta sizin bir yazınız, çıktığından haberiniz bile olmayacak…

Uzun lafın kısası, yarın yepyeni bir yıl başlıyor… Yine akşam klasik iyi dilek mesajı atacak olsam bile, size asıl temennim şudur ki:

"Bu yıl kimselere itiraf edemediğiniz ve kökünü kurutamadığınız vicdan azaplarınıza umarım 2012 deva olur ve unutursunuz, hatta onlarla bir vesileyle hesaplaşırsınız...”

Her şey gönlünüzce olsun.

İyi yıllar Atilla Bey

Nisa
 
 

Bu yazının tüm hakları ve sorumluluğu Canay Gümüşlü Safi üzerindedir.
Bu yazının ilgili yazara ait olmadığını, yazının içeriğinde şahsınıza veya toplumun genel ahlak değerlerine bir hakaret olduğunu, içeriğinde açıkça yazılmış müstehcen ifadeler veya edebi yazılarda olmaması gereken ağır küfürler bulunduğunu düşünüyorsanız, ilgili yazıyı ve yazarı site yönetimine bildirebilirsiniz.
Yazıların içeriğinden www.edebiyatdunyasi.com ve Ada İnternet Yayıncılığı ve Reklamcılık Şti. yetkilileri sorumlu tutulamaz.
 
Tüm yazıları

İlkÖnceki12345SonrakiSon

 
1 .  İbrahim Değerli
2 .  Mehmet Akb
3 .  Serhat ÖZER
4 .  Abdulvahap UNCU
5 .  Ali Demiral


 
1 .  DeryaDerviş
2 .  İbrahim Değerli
3 .  Gülüm Çamlısoy
4 .  Berat Uyanık
5 .  Elnur Əliyev


 
1 .  Ahmet Duman
2 .  Tunahan çelik
3 .  erhan
4 .  Canay Gümüşlü Safi
5 .  Ömer Faruk Hüsmüllü

 

     


Basında sitemiz | Bize ulaşın | Reklam

Sözleşmeler Gizlilik ve Kullanım Sözleşmesi | Tüketici Hakları, Üyelik, Güvenlik ve Teminatlar

Tüm hakları saklıdır 2017 © Edebiyat Dünyası

Edebiyatdunyasi.com'a eklenen yazılar ve görseller 5846 Sayılı FiKiR VE SANAT ESERLERi KANUNU'na göre korunmaktadır. Sitenin özgün içeriği 5187 Sayılı Basın Kanunu'na göre kaynak belirtilmeden başka yayın organlarında kullanılamaz. Kaynak belirtmek ve ilgili sayfaya link vermek koşuluyla sitenin tüm özgün içeriği başka yayın organlarında özgürce kullanılabilir.