Giriş |  Kayıt
"Alışkanlıkların zincirleri, önce duyulmayacak kadar hafif, sonra kırılamayacak kadar güçlü olurlar."
BENJAMIN DISRAELI
 
 
 

Yazar ismi :  Canay Gümüşlü Safi (Yazarın ana sayfası için tıklayın)

Sen de Canay Gümüşlü Safi isimli yazara destek olmak istiyorsan, yıldızlı oylama ile oylamaya katılabilir, 1 ile 10 arası puanlama yapabilirsin.


 
      Batan Geminin Malları- 1  
Önce size anlatacağım hikayelerin geçtiği firmadan ve ana karakterlerden bahsetmek istiyorum.

 

Bu firma İstanbul’un doğusunda kurulu  küçük bir aile şirketidir. (Kolay-San) Yıllarını bu firmanın büyüyebilmesi için feda eden, eskilerde kalmış, babacan olduğu kadar asabi, yeniliğe kapalı, tahammülsüz ve gülümsediği çok seyrek görülmüş bir patron (Alim Bey) ve onun, yurt içinde bir üniversiteyi kazanamayınca Amerika’da okuttuğu, ardından da hiçbir iş deneyimi olmadan firmanın hisselerinin dörtte birini devrettiği sonranda görme ve patronculuk oynadığını sanan, çocukluğu babasının ilgisizliği ve dayaklarıyla gölgede kalan biricik oğlu (Ozan) ve üçüncü ana karakter ise, çok başarılı, derecelerle dolu bir eğitim hayatından sonra büyük bir otomobil firmasında mühendis olarak çalışırken bir şekilde yolu bu yaşlı patronla kesişen ve ardından bu firmanın merdiven altı atölye zamanlarında orada Genel Müdür Yardımcısı olarak işe başlayan ve on yıldır aynı görevde, baba ve oğul arasında kalarak kötülenen, aşağılanan ve kırk beşe yakın yaşına rağmen  hâla kişilik sorgulamaları yapıp,  dönüp dönüp lise yıllarındaki başarılarla avunan bir yönetici (Tamer Bey)…

Evet hikayelerimiz hep bu üç karakter üzerinde yoğunlaşmaktadır.

 

 

İlk Hikayemiz, bundan 11 sene öncesine dayanmakta:
 
 

Bu yazının tüm hakları ve sorumluluğu Canay Gümüşlü Safi üzerindedir.
Bu yazının ilgili yazara ait olmadığını, yazının içeriğinde şahsınıza veya toplumun genel ahlak değerlerine bir hakaret olduğunu, içeriğinde açıkça yazılmış müstehcen ifadeler veya edebi yazılarda olmaması gereken ağır küfürler bulunduğunu düşünüyorsanız, ilgili yazıyı ve yazarı site yönetimine bildirebilirsiniz.
Yazıların içeriğinden www.edebiyatdunyasi.com ve Ada İnternet Yayıncılığı ve Reklamcılık Şti. yetkilileri sorumlu tutulamaz.
 
Tüm yazıları

İlkÖnceki12345SonrakiSon

 
1 .  İbrahim Değerli
2 .  Mehmet Akb
3 .  Serhat ÖZER
4 .  Abdulvahap UNCU
5 .  Ali Demiral


 
1 .  DeryaDerviş
2 .  İbrahim Değerli
3 .  Gülüm Çamlısoy
4 .  Berat Uyanık
5 .  Elnur Əliyev


 
1 .  Ahmet Duman
2 .  Tunahan çelik
3 .  erhan
4 .  Canay Gümüşlü Safi
5 .  Ömer Faruk Hüsmüllü

 

     


Basında sitemiz | Bize ulaşın | Reklam

Sözleşmeler Gizlilik ve Kullanım Sözleşmesi | Tüketici Hakları, Üyelik, Güvenlik ve Teminatlar

Tüm hakları saklıdır 2017 © Edebiyat Dünyası

Edebiyatdunyasi.com'a eklenen yazılar ve görseller 5846 Sayılı FiKiR VE SANAT ESERLERi KANUNU'na göre korunmaktadır. Sitenin özgün içeriği 5187 Sayılı Basın Kanunu'na göre kaynak belirtilmeden başka yayın organlarında kullanılamaz. Kaynak belirtmek ve ilgili sayfaya link vermek koşuluyla sitenin tüm özgün içeriği başka yayın organlarında özgürce kullanılabilir.