Giriş |  Kayıt
"İnsan eğitimle doğmaz ama eğitimle yaşar."
CERVANTES
 
 
 

Yazar ismi :  hava budan (Yazarın ana sayfası için tıklayın)

Sen de hava budan isimli yazara destek olmak istiyorsan, yıldızlı oylama ile oylamaya katılabilir, 1 ile 10 arası puanlama yapabilirsin.


 
      Beden Ruh Beyin Yorgunluğu  
Nötr olarak birine temasta bulunmak ve ya dokunmak hala karşı tarafa yanlış iletilen bir toplumda yaşıyorsak tok bir kültür olduğunu idea edilmesi gereksiz bence. İhtiyaçların dile getirilmesi imkansız gibi görülen kültürlerde insanlar birbirini yiyor gizlice. Dışlamak teoremi de buradan başlıyor. Açlık hissini belli edebilen ya da ihtiyaçlarını duyumsayan insanları farklı kategorilere yerleştirebilen varlıkların diyorum, çünkü açlık hissini, ihtiyaçlarını duyumsamasını beklemiyorum. Kendini bedenini tanımayan varlıkların cinselliği dile getirememesini farlılık ideolojisine yerleştirip yorum yapma hakkını kendinde bulabilen bir grubun düzmecesi olduğu varsayımı ile öne atılan fikirlerin gündem değiştirmekten başka bir çizgisi olduğunu düşünmüyorum . İnsanlar arası bu yönlü iletişimin temelinde empati kurabilmek varken şu süreçte bu özelliği göz ardı edip dile dökmenin gerekliliğini savunan yanlış anlaşılmaktan çok doğru algılanabilmek adına insanların diline dolanan son zamanlardaki kelimelerin varlığı bir taraftan rahatlatırken diğer taraftan gizlenen korkular farkında olmadan ön safhalara doğru ilerliyor. Bu durum hislerin, duyguların, samimiyetin yükselen duvarlar arasına hapis olmasını kolaylaştırıyor . İstemsiz olarak iletişim kopuklukları ve ön yargılar ortaya çıkmaya başlar doğru olduğunu savunduğun iletişime bile inanmamaya ve sürekli bir sorgulama içgüdüsüyle yaklaşmaya itiliyor. Farkına varabilen insanlar ayrıcalıklı iletişimlerini empati özelliği ile beraber kullanarak doğru algılanma yada doğru elektromanyetik dalgalar yayarak ön yargıları dağıtma başarıyor. Çoğunluğun farkına varamamak gibi bir özelliği olan toplumlarda kafa karıştırmak, sürekli sorgulama ve savunma mekanizmalarını açık tutmak hayatımızın başkaları tarafından zorlaştırılması, son günlerdeki beden, ruh , beyin yorgunluğunu açıklıyor.
 
 

Bu yazının tüm hakları ve sorumluluğu hava budan üzerindedir.
Bu yazının ilgili yazara ait olmadığını, yazının içeriğinde şahsınıza veya toplumun genel ahlak değerlerine bir hakaret olduğunu, içeriğinde açıkça yazılmış müstehcen ifadeler veya edebi yazılarda olmaması gereken ağır küfürler bulunduğunu düşünüyorsanız, ilgili yazıyı ve yazarı site yönetimine bildirebilirsiniz.
Yazıların içeriğinden www.edebiyatdunyasi.com ve Ada İnternet Yayıncılığı ve Reklamcılık Şti. yetkilileri sorumlu tutulamaz.
 
Tüm yazıları

1

 
1 .  İbrahim Değerli
2 .  Mehmet Akb
3 .  Serhat ÖZER
4 .  Abdulvahap UNCU
5 .  Ali Demiral


 
1 .  DeryaDerviş
2 .  Gülüm Çamlısoy
3 .  Berat Uyanık
4 .  İbrahim Değerli
5 .  Elnur Əliyev


 
1 .  Ahmet Duman
2 .  Tunahan çelik
3 .  erhan
4 .  Canay Gümüşlü Safi
5 .  Ömer Faruk Hüsmüllü

 

     


Basında sitemiz | Bize ulaşın | Reklam

Sözleşmeler Gizlilik ve Kullanım Sözleşmesi | Tüketici Hakları, Üyelik, Güvenlik ve Teminatlar

Tüm hakları saklıdır 2017 © Edebiyat Dünyası

Edebiyatdunyasi.com'a eklenen yazılar ve görseller 5846 Sayılı FiKiR VE SANAT ESERLERi KANUNU'na göre korunmaktadır. Sitenin özgün içeriği 5187 Sayılı Basın Kanunu'na göre kaynak belirtilmeden başka yayın organlarında kullanılamaz. Kaynak belirtmek ve ilgili sayfaya link vermek koşuluyla sitenin tüm özgün içeriği başka yayın organlarında özgürce kullanılabilir.