Giriş |  Kayıt
"Tatlı sözler, şiddetli bir öfkeye karşı en tesirli ilaçtır."
AISKHYOS
 
 
 

Yazar ismi :  Berat Uyanık (Yazarın ana sayfası için tıklayın)

Sen de Berat Uyanık isimli yazara destek olmak istiyorsan, yıldızlı oylama ile oylamaya katılabilir, 1 ile 10 arası puanlama yapabilirsin.


 
      Biletini Rüzgara Kaptıran Alzheimer Hastası  
Gel bakalım 2014’ün sonuna arkadaş. Çek kenara kafatasının içinde not tutan defterdarı. Sor da anlatsın o milli piyango biletini aldığında yaşadığın heyecanı. Söyle de büyük ikramiye hayali kurduğunda çektiği fotoğraflarını göstersin sana. Israr et ses kayıtlarını da dinletsin. Yeni yılda yapmayacağını söylediğin işleri, unutmayacağını düşündüğün insanları, planlanan onca şeyin sözleşmesini göstersin sana. Alnına ebedi diye attığın imzaları, kazandığın dostluk çeklerini, kariyer diye eklediğin soğuk damgalı belgeleri hatırlatsın. Herkes iktidardır kendinde arkadaş. Herkes atar bol keseden kendi kendine. Ondandır hep unutma çabaları. Ondandır beynin defterdara ihtiyacı. Herkesin aklında üç beş dönüm noktası kalır. Gerisi tutturulur defterdara. Çünkü hükümet düşme aşamasındayken geçmişini hatırlamaz. Ve her yılsonu bir düşüş demektir. Sözüm sana arkadaş, dikkat et düşürürken kendi iktidarını. Bilinçli yaparsan bunu geriye ne karşılıksız çek, ne taklit imzalar, ne sahte belgeler, ne de montajlı videolar kalır. Arşive kaldıracak defterdara bile ihtiyaç duymazsın. Neyse arkadaş çok ağrımasın başlar. Sözüm kendimizedir; nice unutmak zorunda kalmayacağımız yıllara…

Berat UYANIK
 
 

Bu yazının tüm hakları ve sorumluluğu Berat Uyanık üzerindedir.
Bu yazının ilgili yazara ait olmadığını, yazının içeriğinde şahsınıza veya toplumun genel ahlak değerlerine bir hakaret olduğunu, içeriğinde açıkça yazılmış müstehcen ifadeler veya edebi yazılarda olmaması gereken ağır küfürler bulunduğunu düşünüyorsanız, ilgili yazıyı ve yazarı site yönetimine bildirebilirsiniz.
Yazıların içeriğinden www.edebiyatdunyasi.com ve Ada İnternet Yayıncılığı ve Reklamcılık Şti. yetkilileri sorumlu tutulamaz.
 
Tüm yazıları

1234SonrakiSon

 
1 .  İbrahim Değerli
2 .  Mehmet Akb
3 .  Serhat ÖZER
4 .  Abdulvahap UNCU
5 .  Ali Demiral


 
1 .  DeryaDerviş
2 .  İbrahim Değerli
3 .  Gülüm Çamlısoy
4 .  Berat Uyanık
5 .  Elnur Əliyev


 
1 .  Ahmet Duman
2 .  Tunahan çelik
3 .  erhan
4 .  Canay Gümüşlü Safi
5 .  Ömer Faruk Hüsmüllü

 

     


Basında sitemiz | Bize ulaşın | Reklam

Sözleşmeler Gizlilik ve Kullanım Sözleşmesi | Tüketici Hakları, Üyelik, Güvenlik ve Teminatlar

Tüm hakları saklıdır 2017 © Edebiyat Dünyası

Edebiyatdunyasi.com'a eklenen yazılar ve görseller 5846 Sayılı FiKiR VE SANAT ESERLERi KANUNU'na göre korunmaktadır. Sitenin özgün içeriği 5187 Sayılı Basın Kanunu'na göre kaynak belirtilmeden başka yayın organlarında kullanılamaz. Kaynak belirtmek ve ilgili sayfaya link vermek koşuluyla sitenin tüm özgün içeriği başka yayın organlarında özgürce kullanılabilir.