Giriş |  Kayıt
"Geç kalan teselli, idamdan sonraki affa benzer."
WILLIAM SHAKESPEARE
 
 
 

Yazar ismi :  Ceyhun TEKİN (Yazarın ana sayfası için tıklayın)

Sen de Ceyhun TEKİN isimli yazara destek olmak istiyorsan, yıldızlı oylama ile oylamaya katılabilir, 1 ile 10 arası puanlama yapabilirsin.


 
      Bir Kadın, İki Erkek, Bir Adam  
Bir kadının parmak aralarındaki boşlukta hisleri saklıdır.Tırnak aralarında ise düşleri. Ellerini tuttuğunuz o ilk an sıcaklığını çoğunuz bilir. Asıl yolculuk o an başlar. Boşlukları teker teker doldurduğunuza inanır, güvenir ve tırnaklarına dişlerini geçirene dek mücadele eder. Bir süre geçer. Parmak aralarında güneş açar, çiçekler..Tatlı suları durulur, belki de buharlaşır zamanla. Gökyüzüne havalanır, bulutlarına değer.Ilık bir rüzgar esmeye başlar, yağmur yağar.Parmak araları ıslanır zaman zaman.Hüzün kokar toprağı.Hava soğumaya başlamıştır. Sonbahar, kışın habercisidir.Yapraklar dökülür, soğuk bir rüzgar eser, savrulur.Kış kadınlarının, ne yapsa yazın sıcaklığına ayak uyduramayan kadınların zamanı gelmiştir.Artık buz tutuyordur parmakları, uçlarına dek. Düşlerini avuçlarınızda minik bir serçe gibi saklıyordur. Bir sarılsanız, iki sevecektir.Seviyordur da.. Ta ki siz tuttuğunuz o elin değerini, bıraktıktan sonra anlayana dek.Üşüyordur, üzerinde bir sensizlik hırkası..O gün bahardan kalma yağmurun hüzünlü kokusunun sindiğini farkeder üzerine.Bir süre geçer, kokusu geçmez.Sadece bedenine sinmemiştir. Dinlediği şarkılara, okuduğu şiirlere, gördüğü küçük çocuklarının mutluluk dolu bakan gözlerine, aynadaki yansımasına..Zaman durmak bilmez, geçer.Tırnaklarına geçirdiği dişlerini söker.Fakat izi kalmıştır değen dudaklarına. Bir daha mı ? “Asla” deyip yanılır o vakit. Bunu farkedecek, henüz erkendir onun için.Sakın ha, dokunmayın.Uzak durun, uzak durun piç kuruları ! Bilmenizi isterim ki yanıldığını farkettiğinde mutludur o kadın.Hayata yeniden gülümsemeye başlamıştır. Öyle ki içten içe, yaşamanın anlamını tekrardan tatmanın umudunu hiç kaybetmeyişiyle sarılıyordur; bir erkeğe değil, adama.Kendisi için “tırnaklarına dişini geçirebilen bir adama..”
 
 

Bu yazının tüm hakları ve sorumluluğu Ceyhun TEKİN üzerindedir.
Bu yazının ilgili yazara ait olmadığını, yazının içeriğinde şahsınıza veya toplumun genel ahlak değerlerine bir hakaret olduğunu, içeriğinde açıkça yazılmış müstehcen ifadeler veya edebi yazılarda olmaması gereken ağır küfürler bulunduğunu düşünüyorsanız, ilgili yazıyı ve yazarı site yönetimine bildirebilirsiniz.
Yazıların içeriğinden www.edebiyatdunyasi.com ve Ada İnternet Yayıncılığı ve Reklamcılık Şti. yetkilileri sorumlu tutulamaz.
 
Tüm yazıları

1234SonrakiSon

 
1 .  İbrahim Değerli
2 .  Mehmet Akb
3 .  Serhat ÖZER
4 .  Abdulvahap UNCU
5 .  Ali Demiral


 
1 .  DeryaDerviş
2 .  Gülüm Çamlısoy
3 .  Berat Uyanık
4 .  İbrahim Değerli
5 .  Elnur Əliyev


 
1 .  Ahmet Duman
2 .  Tunahan çelik
3 .  erhan
4 .  Canay Gümüşlü Safi
5 .  Ömer Faruk Hüsmüllü

 

     


Basında sitemiz | Bize ulaşın | Reklam

Sözleşmeler Gizlilik ve Kullanım Sözleşmesi | Tüketici Hakları, Üyelik, Güvenlik ve Teminatlar

Tüm hakları saklıdır 2017 © Edebiyat Dünyası

Edebiyatdunyasi.com'a eklenen yazılar ve görseller 5846 Sayılı FiKiR VE SANAT ESERLERi KANUNU'na göre korunmaktadır. Sitenin özgün içeriği 5187 Sayılı Basın Kanunu'na göre kaynak belirtilmeden başka yayın organlarında kullanılamaz. Kaynak belirtmek ve ilgili sayfaya link vermek koşuluyla sitenin tüm özgün içeriği başka yayın organlarında özgürce kullanılabilir.