Giriş |  Kayıt
"Adalet evrenin ruhudur."
ÖMER HAYYAM
 
 
 

Yazar ismi :  Canay Gümüşlü Safi (Yazarın ana sayfası için tıklayın)

Sen de Canay Gümüşlü Safi isimli yazara destek olmak istiyorsan, yıldızlı oylama ile oylamaya katılabilir, 1 ile 10 arası puanlama yapabilirsin.


 
      Bir metropol erkeğinin karısına yakarışı -1  
......GÜNÜN ARDINDAN ELDE AVUÇTA KALANLAR..

Hayat yolunda ilerleyen YUVAMIZIN HANIMI, ekşi bir elmanın diğer yarısı, heyecanı ve arzuyu gözlerinde gördüğüm kadın... Senle bir çırpıda geçti de .... yıl, sensiz bir ay geçmedi. Sen olmadan, oglumuz olmadan geçmek bilmiyor bu uzun günler...  Gündüzüm gece mi oldu? Yoksa ben mi gecedeyim hala gündüz olmuyor, bilemiyorum.. Telefondaki görüşmelerimize sığmadı bunlar. Yazmak istedim. Etraflıca yazmak. Belki bunları yazıp gözlerinin içine bakarak ezber etmek... İçim sıkılıyor, paylaşmak en iyisi değil mi? İnsan hayat arkadaşı ile dertlerini paylaşmayacak, onu hayatının kadını dinlemeyecek de kimler dert ortağı olacak??? 

Beni bilirsin, beklentilerimi, tezatlıklarımı, mükemmeliyetçiliğimi, karşı koyamadığın yanlarımı, belki benden iyi bilirsin. içim içimi yerken, bir şeylere cevap bulmaya çalışırkenki mücadelelerime kıvranmalarıma, ataklarıma da aşinasın.

Kadınım, gerçekliğim,  sence zayıflık mı, erkek kim olursa olsun, kadınını özlemesi, ortada kalmış gibi hissetmesi. Nereye gidersen git, bensiz olman, ya da oraya her an gelemiyor olmam, yapay da olsa bir ayrılık melodisine dönüşüyor, aynı rölyefe çekiç ile yazmak gibi, iz bırakıyor, can acıtıyor.

Yalnız kaldığım bu dönem içersinde yalın da oldum bir tanem. Yalın, sessiz, ve düşünceli. Sonra sorgular geldi misafirliğe, hepsini tek tek aldım içeri. Ve bütün sorgular ahenk içinde yerleştiler beynimin kıvrımlarıma. Sürekli sorduğum ne biliyor musun? : Hiç dikkate alınmayacak, tatil için dahi olsa bir ay yalnız bırakılacak ve uzakta durulacak sıradan bir “koca” mıyım, yoksa, pek çok kadının -birlikte yaşıyor olsak- el üstünde tutacakları bir “eş” miyim?

Senin de düşünmene, düşündüklerini dürüstçe paylaşmana ihtiyacım var. Aslında yazmaya başladığımda kızgınlıklarımla, sana söyleyeceklerimle oturdum koltuğa. Ama yapamadım, ,sana kızmak yerine ufak bir pencere açmak ve içimde kopan fırtınaları sana seyrettirmek istedim.  Ama bu yalınlığım seni de değerlendirmemi engellemedi tabi ki.  Son günlerdeki konuşmaların, tavırların, istediklerin ile ilgili ısrarın biz nereye gidiyoruz dedirtti bana. Endişelendim. Beni bu endişelerimden kurtaracak olan sensin. Açık olmanı istiyorum, benim için, ailemiz için, çocuğumuz için...  
 
 

Bu yazının tüm hakları ve sorumluluğu Canay Gümüşlü Safi üzerindedir.
Bu yazının ilgili yazara ait olmadığını, yazının içeriğinde şahsınıza veya toplumun genel ahlak değerlerine bir hakaret olduğunu, içeriğinde açıkça yazılmış müstehcen ifadeler veya edebi yazılarda olmaması gereken ağır küfürler bulunduğunu düşünüyorsanız, ilgili yazıyı ve yazarı site yönetimine bildirebilirsiniz.
Yazıların içeriğinden www.edebiyatdunyasi.com ve Ada İnternet Yayıncılığı ve Reklamcılık Şti. yetkilileri sorumlu tutulamaz.
 
Tüm yazıları

İlkÖnceki12345SonrakiSon

 
1 .  İbrahim Değerli
2 .  Mehmet Akb
3 .  Serhat ÖZER
4 .  Abdulvahap UNCU
5 .  Ali Demiral


 
1 .  DeryaDerviş
2 .  İbrahim Değerli
3 .  Gülüm Çamlısoy
4 .  Berat Uyanık
5 .  Elnur Əliyev


 
1 .  Ahmet Duman
2 .  Tunahan çelik
3 .  erhan
4 .  Canay Gümüşlü Safi
5 .  Ömer Faruk Hüsmüllü

 

     


Basında sitemiz | Bize ulaşın | Reklam

Sözleşmeler Gizlilik ve Kullanım Sözleşmesi | Tüketici Hakları, Üyelik, Güvenlik ve Teminatlar

Tüm hakları saklıdır 2017 © Edebiyat Dünyası

Edebiyatdunyasi.com'a eklenen yazılar ve görseller 5846 Sayılı FiKiR VE SANAT ESERLERi KANUNU'na göre korunmaktadır. Sitenin özgün içeriği 5187 Sayılı Basın Kanunu'na göre kaynak belirtilmeden başka yayın organlarında kullanılamaz. Kaynak belirtmek ve ilgili sayfaya link vermek koşuluyla sitenin tüm özgün içeriği başka yayın organlarında özgürce kullanılabilir.