Giriş |  Kayıt
"Gençliğin parlak lügatinde başarısızlık diye bir kelime yoktur."
E. BULWER LYTTON
 
 
 

Yazar ismi :  Canay Gümüşlü Safi (Yazarın ana sayfası için tıklayın)

Sen de Canay Gümüşlü Safi isimli yazara destek olmak istiyorsan, yıldızlı oylama ile oylamaya katılabilir, 1 ile 10 arası puanlama yapabilirsin.


 
      Bir metropol erkeğinin karısına yakarışı -2  
Esin, sen çok iyi bir sevgilisin, seni seçtiğim için kendimle, ama asıl var olduğun için seninle gurur duyuyorum. Seni sevmek çok güzel, ama berabersek, ama varlığınla yekpare benim olduğun anlar güzel. Çünkü ben de yekpare sana aitim. Bunu biliyorsun. Bütün bu telefon trafiği, huysuzluklarım, hep yanlızlığımdan canım.  Rağmenlerle sevmedik mi biz birbrimizi? Rağmenlerimizle yola çıkmadık mı? Sevgili olman kadar, sana evin hanımı olarak hayat arkadaşının yanında olman da yakışıyor, emin ol, özgürlüğünün, bireysel hayallerinin ön plana çıkmasından daha çok yakışıyor. Biz kesişen iki kümeyiz, kesişim yerimiz kurduğumuz yuva.. Sen özgür ben özgür olursa, kümelerimiz özgür olursa, nerede YUVA? İçimden geçenleri anlatıyorum, maksadım, seni kırmak, bunaltmak değil. Eşin olarak, hakkım olduğunu düşünerek yazıyorum bunları. Senin de benle içinden geçenleri paylaşmanı isteyerek basıyorum klavyenin tuşlarına, daha hırslı, daha özlem dolu, ve daha hüzünlü...

Bu arada, sadece sen ve ben değiliz, bizim bir fidanımız var biliyorsun. Işıl ışıl gözleri, umutları, tazeliği ile, ve ikimize dolup taşan sevgi dolu yüreği ile Erhan’ımız var.  Onun geleceği var. Onu etkilemeyelim, ne olur. Bunu, anne olarak senin de istemediğini biliyorum. Ama istemeyerek de olsa, onun psikolojisine çeltikler atmayalım. Onun sağlığı, mutluluğu ve başarısı bize bağlı. Keskin hatlar çizeceğin zaman tavırlarında, lütfen Erhan´ı getir gözünün önüne. Çok kesin beylik laflar yazmak istemiyorum. Çünkü yüz yüze dinlemek istiyorum seni, ve gerçek hislerini. Eğer ortak bir yol bulamazsak düşünmeliyiz, fidanımızı kırmayacak kararları ya da önlemleri.  

Elbette bu kadar katı olmakla birlikte, ilişkimiz bu noktaya geldiği için bunları yazmıyorum. Böyle düşünmeme rağmen, seni sevdiğim ve hala aşık olduğum apaçık. Görmemek için kör olmak lazım. Ama benim artık her yıl tekrarlanan bu tazeleme mi dersin, kafanı toplama mı her neyse bunlara tahammülüm kalmadı. Beraberken niye tazelenemiyorsun? Anlat bana. Dök içindekileri.  Amacım senin mutluluğu gölgelemek, seni memleketinden uzakta tutmak değil!  Birlikte olmak ve ortak istediğimiz bir yerde, o da olmazsa evliliğin temel prensiplerinden biri olan EŞİTLİK ve ADALET çerçevesinde bir yerde olmak. Bencil olmadan, taraf tutmadan, sağduyu ve objektif olarak bir yerde olmak… Her iki gönül istedikten sonra bile bu eşitlik ve adalet bir tarafa atılmamalı. Çünkü yaşam bizim olmakla birlikte üzerimizde hakkı olanları da unutmamak lazım. Nasıl ki sen unutmuyorsun, benim de unutmamamı bekleme. “Ben hiç bunu düşünerek yapmıyorum, hiç de öyle bir derdim yok” diyebilirsin elbet, ama sonucuna bakmak daha objektif olmaz mı?
 
 

Bu yazının tüm hakları ve sorumluluğu Canay Gümüşlü Safi üzerindedir.
Bu yazının ilgili yazara ait olmadığını, yazının içeriğinde şahsınıza veya toplumun genel ahlak değerlerine bir hakaret olduğunu, içeriğinde açıkça yazılmış müstehcen ifadeler veya edebi yazılarda olmaması gereken ağır küfürler bulunduğunu düşünüyorsanız, ilgili yazıyı ve yazarı site yönetimine bildirebilirsiniz.
Yazıların içeriğinden www.edebiyatdunyasi.com ve Ada İnternet Yayıncılığı ve Reklamcılık Şti. yetkilileri sorumlu tutulamaz.
 
Tüm yazıları

1234SonrakiSon

 
1 .  İbrahim Değerli
2 .  Mehmet Akb
3 .  Serhat ÖZER
4 .  Abdulvahap UNCU
5 .  Ali Demiral


 
1 .  DeryaDerviş
2 .  İbrahim Değerli
3 .  Gülüm Çamlısoy
4 .  Berat Uyanık
5 .  Elnur Əliyev


 
1 .  Ahmet Duman
2 .  Tunahan çelik
3 .  erhan
4 .  Canay Gümüşlü Safi
5 .  Ömer Faruk Hüsmüllü

 

     


Basında sitemiz | Bize ulaşın | Reklam

Sözleşmeler Gizlilik ve Kullanım Sözleşmesi | Tüketici Hakları, Üyelik, Güvenlik ve Teminatlar

Tüm hakları saklıdır 2017 © Edebiyat Dünyası

Edebiyatdunyasi.com'a eklenen yazılar ve görseller 5846 Sayılı FiKiR VE SANAT ESERLERi KANUNU'na göre korunmaktadır. Sitenin özgün içeriği 5187 Sayılı Basın Kanunu'na göre kaynak belirtilmeden başka yayın organlarında kullanılamaz. Kaynak belirtmek ve ilgili sayfaya link vermek koşuluyla sitenin tüm özgün içeriği başka yayın organlarında özgürce kullanılabilir.