Giriş |  Kayıt
"Sanatın düşmanı bilgisizliktir."
SAMUEL JOHNSON
 
 
 

Yazar ismi :  Canay Gümüşlü Safi (Yazarın ana sayfası için tıklayın)

Sen de Canay Gümüşlü Safi isimli yazara destek olmak istiyorsan, yıldızlı oylama ile oylamaya katılabilir, 1 ile 10 arası puanlama yapabilirsin.


 
      Bir metropol erkeğinin karısına yakarışı -3  
Senden uzakta kalabilmemin bir limiti var elbet. Bu limit senin benden uzakta kalman, kafanı toplaman, dinlenmen gereken süreyle örtüşmek durumunda zaten... Bu örtüşmüyorsa ve bunu sorumluluk olarak göremiyorsan, evlilik anlayışında bir yanlışlık var demek ki. Benden sıkılman, yorulman değil bu sorumluluğu görmezlikten gelmene sebep!  Seni tüm kusurlarınla bağrına basan ve kendi kocana dert yandığın hayali sevgiline yazdığın mektuptaki itiraf ve düşüncelerin doğrultusunda, kendini tanıdığını görmek çok sevindirici ve umut verici… Korkulacak, sıkılacak bir şey yok bunda. İnsanlık hali. Ama asıl sıkılacağı nokta , gerekeni yapmak.  Bekliyorum elbet, mektubunda yazdığın ve doğruluğuna inandığın yönde mücadeleni verip kendini değiştirmeni diliyorum.

EŞİTLİK ve ADALET çerçevesinde plan yapmak… İşte bu. Bunu üçümüz için düşünmelisin.  Merak etme, Esin kaybolmaz. Sadece, eksik olan taşların yerine oturur ve hayatın dinginleşir ve düzene girer. Bundan hepimiz karlı çıkarız.  Senin bu bilinçte, güçlü bir kadın olduğuna inanıyorum. Çocuğun sadece annesinin memleketi ve akrabaları yok. Ama benim için siz hiçsiniz, önemli olan benim diyorsan hepimiz kaybederiz. Ben bunun mücadelesini verdim ve çok değiştim. Sen farkında değilsin, hala beni 15 yıl önceki tavırlarımla yargılıyorsun. Konular aynı olabilir, ama yaklaşım ve düşüncelerim çok farklı. Değişimimi muhakeme etmeni ve kendinin de üçümüzü de daha huzurlu yapacak değişiminin gerekliliğini görmeni istiyorum. Çok mu şey istiyorum?

Senden biraz da adil düşünmeni istemek, birlikte yaşadığın, hayatı paylaştığın erkeğinin hakkı sanırım. Aynı şekilde, senin de, hayat arkadaşının seni rencide eden, üzen ve belki böyle kaçışına neden olan yanları varsa, bunları da saklamadan dürüstçe ortaya koyman hem sorumluluğun, hem de hakkın diye düşünüyorum.
 
 

Bu yazının tüm hakları ve sorumluluğu Canay Gümüşlü Safi üzerindedir.
Bu yazının ilgili yazara ait olmadığını, yazının içeriğinde şahsınıza veya toplumun genel ahlak değerlerine bir hakaret olduğunu, içeriğinde açıkça yazılmış müstehcen ifadeler veya edebi yazılarda olmaması gereken ağır küfürler bulunduğunu düşünüyorsanız, ilgili yazıyı ve yazarı site yönetimine bildirebilirsiniz.
Yazıların içeriğinden www.edebiyatdunyasi.com ve Ada İnternet Yayıncılığı ve Reklamcılık Şti. yetkilileri sorumlu tutulamaz.
 
Tüm yazıları

İlkÖnceki12345SonrakiSon

 
1 .  İbrahim Değerli
2 .  Mehmet Akb
3 .  Serhat ÖZER
4 .  Abdulvahap UNCU
5 .  Ali Demiral


 
1 .  DeryaDerviş
2 .  İbrahim Değerli
3 .  Gülüm Çamlısoy
4 .  Berat Uyanık
5 .  Elnur Əliyev


 
1 .  Ahmet Duman
2 .  Tunahan çelik
3 .  erhan
4 .  Canay Gümüşlü Safi
5 .  Ömer Faruk Hüsmüllü

 

     


Basında sitemiz | Bize ulaşın | Reklam

Sözleşmeler Gizlilik ve Kullanım Sözleşmesi | Tüketici Hakları, Üyelik, Güvenlik ve Teminatlar

Tüm hakları saklıdır 2017 © Edebiyat Dünyası

Edebiyatdunyasi.com'a eklenen yazılar ve görseller 5846 Sayılı FiKiR VE SANAT ESERLERi KANUNU'na göre korunmaktadır. Sitenin özgün içeriği 5187 Sayılı Basın Kanunu'na göre kaynak belirtilmeden başka yayın organlarında kullanılamaz. Kaynak belirtmek ve ilgili sayfaya link vermek koşuluyla sitenin tüm özgün içeriği başka yayın organlarında özgürce kullanılabilir.