Giriş |  Kayıt
"Allah, dolu ellere değil, temiz ellere bakar."
P.SYRUS
 
 
 

Yazar ismi :  Canay Gümüşlü Safi (Yazarın ana sayfası için tıklayın)

Sen de Canay Gümüşlü Safi isimli yazara destek olmak istiyorsan, yıldızlı oylama ile oylamaya katılabilir, 1 ile 10 arası puanlama yapabilirsin.


 
      Bir Mudurun Patronuna Mektubu... (Araba istiyor.)  
Fehmi Abi,

Aşağıdaki yazdıklarıma göz gezdirmenden önce, şunu bilmeni isterim ki, bütün bu anlatmak istediklerim içimden geldiği gibidir. Hislerimi yazdım.

O gözle incelemeni ve beni sert bir şekilde yargılamamanı istiyorum.

Aşağıdaki kısa kısa notlar, benim seninle son dönemlerde yaşadığımız gerginlikleri, ama aslında nereden nereye beraberce geldiğimizi gösteriyor

Bu yüzden senin için özetlemeye çalıştığım aşağıdaki maddeleri, sende az da olsa hatırım varsa okumanı isterim.

1) Elbette firmanın, onlarca kişiye ekmek kazandıran bu genç işletmenin kurucusu, baş emektarı, maddi manevi en büyük fedakarlıklarda bulunanı sensin. Seninle beraber, bu firmayı büyütmeye yola çıkışımın en büyük sebeplerinden biridir, sendeki azim ve kararlılığı görmem. Senin büyüklüğünü, emeklerini, tanıyor, görüyor ve saygı duyuyorum. Lütfen abi, beni, senin bu liderliğine muhalefet gibi görmeyi bırak. Seninle aynı yoldayız.

2) Şimdi de kendini benim yerime koymanı istiyorum. Bundan 10 sene önce, bu azimli ve kararlı işadamının peşine takılan genç bir mühendis vardı. Bu firmayı ikinci evi bildi. Fehmi Bey’i de abisi. İkimiz de bildiğimiz, gücümüzün yettiği yönlerden taşımadık mı bu firmayı bugünlere. Ben olduğumu düşünsene bir an için. Hangi insan evladı, en verimli yıllarını geçirdiği, geçimini sağladığı işletmeye bilerek zarar vermek ister! Hiç birimiz dört dörtlük değiliz. Hepimiz hatalar yapabiliyoruz. Ama şunu kabul et ki sen de güvenmedin mi, ve hala güvenmiyor musun o zamanların genç mühendisi, şimdikilerin yorgun ama hala senin yanında olmayı tercih eden bu kardeşine? Lütfen senden rica ediyorum, belki gönlün beni, gerçekleşeni, olanı bildiği halde, sözlerinle uluorta, herkesin içinde kırma beni.

3) Uluorta kırmak dedim de, abi o huyun gerçekten çok rencide ediyor. Herkesin içinde yaptığımız tartışmalar insanların farklı algılamasına neden oluyor. Sonrasında, çalışanlar ne seni önemser (sadece korku salarsın), ne de bana, (senin yönetici olarak seçtiğin insana) değer verir. İnsanlarla yüz göz olmamak adına, lütfen benimle sert geçmesini istediğin tartışmalarını, çalışanların olmadığı yerde yap. Çünkü, bu heyecanın, belki asabiyetin, kabul etmesen de, hem sana, hem bana zarar veriyor.

4) Beni yanlış anlamandan üzüldüğüm bir diğer husus da, araba konusu. Yirmili yaşlarında bir delikanlıya araba bahşetmiyorsun. Alınacak araç benim değil, Bu firmanın Genel Müdür Yardımcılığı mertebesinin olacak. Bu kişi ben değil başka biri bile olsa, aracın değişmesi elzem bir ihtiyaç. Biliyorsun araç 200.000km’e geliyor. Bu araca, kendi aracımdan daha fazla ihtimam gösterdiğimi bilmeni isterim. Zaten bu kilometreyi görebilmesi de bunun göstergesi. Her ne kadar, araç doğal olarak bazı arızalar gösterdiğinde, “dağda geziyorsun tabi”, “kim bilir nerelere sokuyorsun aracı” gibi kırıcı sözler söylesen de, o araca kendi malım gibi baktığımı sen de biliyorsun. Fehmi Abi, araç firmanın aracı, karar senin kararın. Firmanın prestijini bir yana koydum, bu araç sürekli hareket halinde, ve can taşıyor. Bunları dememe gerek yok, sen de farkındasın, sadece ben değil, o araca yolcu olan herkesin canı emanet. Konu ben değilim. Yeni aracı bana almayacaksın. Şunu unutma, bu arabanın, seyahat güvenliği başta olmak üzere, firma prestiji için değiştirilmesi gerekli. Senden ricam bu kararı verirken, bana inat olsun diye ve kızgınlıklarına yenilip düşünme.

Vaktini daha fazla almayacağım. Sabırla bu sayfayı okuman bile benim için çok önemli. Sabrın ve hassasiyetin için teşekkür ederim.

Tıpkı Brüksel´de firmamız için ödül alırken o heyecanı beraber yaşadığımız gibi, seninle bu işletmeyi daha güzel yerlere getirecek heyecanları da yine beraber yaşamak istiyorum. Hep yaptığın gibi, dürüstlüğüme ve işime duyduğum aşka güvenmeni istiyorum. Çünkü ben senin vicdanına güveniyorum.

Mehmet ........
 
 

Bu yazının tüm hakları ve sorumluluğu Canay Gümüşlü Safi üzerindedir.
Bu yazının ilgili yazara ait olmadığını, yazının içeriğinde şahsınıza veya toplumun genel ahlak değerlerine bir hakaret olduğunu, içeriğinde açıkça yazılmış müstehcen ifadeler veya edebi yazılarda olmaması gereken ağır küfürler bulunduğunu düşünüyorsanız, ilgili yazıyı ve yazarı site yönetimine bildirebilirsiniz.
Yazıların içeriğinden www.edebiyatdunyasi.com ve Ada İnternet Yayıncılığı ve Reklamcılık Şti. yetkilileri sorumlu tutulamaz.
 
Tüm yazıları

1234SonrakiSon

 
1 .  İbrahim Değerli
2 .  Mehmet Akb
3 .  Serhat ÖZER
4 .  Abdulvahap UNCU
5 .  Ali Demiral


 
1 .  DeryaDerviş
2 .  İbrahim Değerli
3 .  Gülüm Çamlısoy
4 .  Berat Uyanık
5 .  Elnur Əliyev


 
1 .  Ahmet Duman
2 .  Tunahan çelik
3 .  erhan
4 .  Canay Gümüşlü Safi
5 .  Ömer Faruk Hüsmüllü

 

     


Basında sitemiz | Bize ulaşın | Reklam

Sözleşmeler Gizlilik ve Kullanım Sözleşmesi | Tüketici Hakları, Üyelik, Güvenlik ve Teminatlar

Tüm hakları saklıdır 2017 © Edebiyat Dünyası

Edebiyatdunyasi.com'a eklenen yazılar ve görseller 5846 Sayılı FiKiR VE SANAT ESERLERi KANUNU'na göre korunmaktadır. Sitenin özgün içeriği 5187 Sayılı Basın Kanunu'na göre kaynak belirtilmeden başka yayın organlarında kullanılamaz. Kaynak belirtmek ve ilgili sayfaya link vermek koşuluyla sitenin tüm özgün içeriği başka yayın organlarında özgürce kullanılabilir.