Giriş |  Kayıt
"Hiç kimse başarı merdivenine elleri cebinde tırmanmamıştır."
J. KETH MOORHEAD
 
 
 

Yazar ismi :  DeryaDerviş (Yazarın ana sayfası için tıklayın)

Sen de DeryaDerviş isimli yazara destek olmak istiyorsan, yıldızlı oylama ile oylamaya katılabilir, 1 ile 10 arası puanlama yapabilirsin.


 
      buz gibi  
Hava buz gibi. Üşüyorum. Kanım çekiliyor soğuktan. Hafiften rüzgar esiyor. Sarıldıkça sarılıyorum ceketime. Isınamıyorum. Esen rüzgar yanaklarımı pembe pembe yapıyor. Yakıyor adeta soğuğuyla. Adım atamıyorum. Hareket etmek zorlaşıyor titremekten. Çenem birbirine vuruyor. Konuşmak istorum ama konuşamıyorum.
Hava buz gibi. Ve ben seni düşünüyorum. Gözlerimin önüne yüzünü getirmeye çalışıyorum. Gülüşünü, bana bakışını… boncuk gözlerinin pırıltısını. En çok da mavi beyaz gözlerini. Seni hatırlamaya çalıştıkça üşüyorum. Soğuk izin vermiyor. Düşüncelerimin gardiyanı olmuş. Karlar arasından çıkışına izin vermiyor. Ve ben üşüyorum, seni düşünemiyorum. Hava çok soğuk. Usulca uykuya dalıyorum.
 
 

Bu yazının tüm hakları ve sorumluluğu DeryaDerviş üzerindedir.
Bu yazının ilgili yazara ait olmadığını, yazının içeriğinde şahsınıza veya toplumun genel ahlak değerlerine bir hakaret olduğunu, içeriğinde açıkça yazılmış müstehcen ifadeler veya edebi yazılarda olmaması gereken ağır küfürler bulunduğunu düşünüyorsanız, ilgili yazıyı ve yazarı site yönetimine bildirebilirsiniz.
Yazıların içeriğinden www.edebiyatdunyasi.com ve Ada İnternet Yayıncılığı ve Reklamcılık Şti. yetkilileri sorumlu tutulamaz.
 
Tüm yazıları

İlkÖnceki123SonrakiSon

 
1 .  İbrahim Değerli
2 .  Mehmet Akb
3 .  Serhat ÖZER
4 .  Abdulvahap UNCU
5 .  Ali Demiral


 
1 .  DeryaDerviş
2 .  İbrahim Değerli
3 .  Gülüm Çamlısoy
4 .  Berat Uyanık
5 .  Elnur Əliyev


 
1 .  Ahmet Duman
2 .  Tunahan çelik
3 .  erhan
4 .  Canay Gümüşlü Safi
5 .  Ömer Faruk Hüsmüllü

 

     


Basında sitemiz | Bize ulaşın | Reklam

Sözleşmeler Gizlilik ve Kullanım Sözleşmesi | Tüketici Hakları, Üyelik, Güvenlik ve Teminatlar

Tüm hakları saklıdır 2017 © Edebiyat Dünyası

Edebiyatdunyasi.com'a eklenen yazılar ve görseller 5846 Sayılı FiKiR VE SANAT ESERLERi KANUNU'na göre korunmaktadır. Sitenin özgün içeriği 5187 Sayılı Basın Kanunu'na göre kaynak belirtilmeden başka yayın organlarında kullanılamaz. Kaynak belirtmek ve ilgili sayfaya link vermek koşuluyla sitenin tüm özgün içeriği başka yayın organlarında özgürce kullanılabilir.