Giriş |  Kayıt
"Para arttıkça, para sevgisi de artar."
JUVERAL
 
 
 

Yazar ismi :  DeryaDerviş (Yazarın ana sayfası için tıklayın)

Sen de DeryaDerviş isimli yazara destek olmak istiyorsan, yıldızlı oylama ile oylamaya katılabilir, 1 ile 10 arası puanlama yapabilirsin.


 
      çay 2  
Belediyenin ketsel dönüşüm süreci başladı. Benim gecekondu da yıkılacak evlerin listesinde. Ha bugün ha yarın gelecek görevliler. Bense hala kendime kalacak yer bulamadım, bulmadım. İstemiyorum buradan gitmeyi. Ben gidersem sen kalacaksın buralarda. Ve ben seni bir daha göremeyeceğim. İnatla gitmiyorum. Beni ancak ölüm ayırır bu evden. Bu ev sen kokuyor. Duvarlarda senin sesin yankılanıyor sabah akşam. Ve ben senin sesini duymadan, senin kokunu içime çekmeden yaşayamam. Ne olacak şimdi peki? Ey başkan! Söyle bana hangi kuvvet gelip çıkarır bu evden. İşte o sabah. Evlendiğimiz gecenin sabahı. Bugün yıldönümümüz sevgilim. Görevliler de kapıda. Sanki bizi tebrik etmeye gelmişler. Nikah memuru eksik sadece. Dışarı çıkmam için uyarılarda bulunuyorlar. Ama çıkmıyorum seni bırakmamak için. İkinci kez uyarı geliyor. Yine dinlemiyorum. Pencere camının kırıldığını duyuyorum. İçeri gaz bombası atıyorlar. Hazırlıksız yakalanıyorum. Ve bayılıyorum.
Gözümü açtığımda kendimi bir düşkünler evinde buluyorum. Elimi kolumu bağlamışlar. Kaynayan suyun sesini duyuyorum. Çay istemişim ayılmaya çalışırken. Su kaynıyor. Kederim demlenmeye devam ediyor. Kederle demlenmiş bir bardak çay ister misiniz?
Kederim yüzümde
Acı, sinsi, görünmez…
Gönlüne almış yüzümü
Silik, fulu, hissiz…

 
 

Bu yazının tüm hakları ve sorumluluğu DeryaDerviş üzerindedir.
Bu yazının ilgili yazara ait olmadığını, yazının içeriğinde şahsınıza veya toplumun genel ahlak değerlerine bir hakaret olduğunu, içeriğinde açıkça yazılmış müstehcen ifadeler veya edebi yazılarda olmaması gereken ağır küfürler bulunduğunu düşünüyorsanız, ilgili yazıyı ve yazarı site yönetimine bildirebilirsiniz.
Yazıların içeriğinden www.edebiyatdunyasi.com ve Ada İnternet Yayıncılığı ve Reklamcılık Şti. yetkilileri sorumlu tutulamaz.
 
Tüm yazıları

123SonrakiSon

 
1 .  İbrahim Değerli
2 .  Mehmet Akb
3 .  Serhat ÖZER
4 .  Abdulvahap UNCU
5 .  Ali Demiral


 
1 .  DeryaDerviş
2 .  İbrahim Değerli
3 .  Gülüm Çamlısoy
4 .  Berat Uyanık
5 .  Elnur Əliyev


 
1 .  Ahmet Duman
2 .  Tunahan çelik
3 .  erhan
4 .  Canay Gümüşlü Safi
5 .  Ömer Faruk Hüsmüllü

 

     


Basında sitemiz | Bize ulaşın | Reklam

Sözleşmeler Gizlilik ve Kullanım Sözleşmesi | Tüketici Hakları, Üyelik, Güvenlik ve Teminatlar

Tüm hakları saklıdır 2017 © Edebiyat Dünyası

Edebiyatdunyasi.com'a eklenen yazılar ve görseller 5846 Sayılı FiKiR VE SANAT ESERLERi KANUNU'na göre korunmaktadır. Sitenin özgün içeriği 5187 Sayılı Basın Kanunu'na göre kaynak belirtilmeden başka yayın organlarında kullanılamaz. Kaynak belirtmek ve ilgili sayfaya link vermek koşuluyla sitenin tüm özgün içeriği başka yayın organlarında özgürce kullanılabilir.