Giriş |  Kayıt
"Şair, her şeyden önce yaşadığı toplumun sorunlarına, giderek tüm dünyaya karşı sorumludur."
NERUDA
 
 
 

Yazar ismi :  Cemil Akpınar (Yazarın ana sayfası için tıklayın)

Sen de Cemil Akpınar isimli yazara destek olmak istiyorsan, yıldızlı oylama ile oylamaya katılabilir, 1 ile 10 arası puanlama yapabilirsin.


 
      gerçek hayaller  
Herkes hayal kurar. Herkesin bi istegi vardir bu hayattan. Ve herkes caresizdir herkes kadar ama herkesinde sansi vardir herkes kadar.
Hayaller. Guzel hayaller. Hayatimiza anlam takan, cogu zaman yasamimizi anlamli kilan hayallerimiz...
Malesef her iyi baslangicin sonu iyi olmayabiliyo. Bazen cok sevindigimiz olaylarin sonunda ağlamakli olabiliyoruz( tabi toplumsal baskidan dolayi erkekligimize yedirebilmirsek agliyoruzda. Kadinlara bu konuda hep gipta etmisimdir.)
Hayallerimiz cogu zaman hayal olarak kaliyor. Cunku korkagiz, cesaretimiz yok ! Beceriksizlik insanlar digerlerini kendileri gibi zannedip, kendilerinin yapimicaklari seyleri digerlerininde yapamicaklarini zannederek hep insanlarin ümidini yikmaya calisirlar. Ve genelde de basarili olurlar.
Oysa ki sokağa ciksak insanlarin hepsi digerlerinin sözlerini önemsemediklerini sadece kendi bildiklerini yaptiklarini sadece buyuklerinden tavsiye aldiklarini ama ne olursa olsun onlarin laflariyla hareket etmediklerini soylerler. Biz soze gelincd cok delikanli oluyoruz.
Biz soze gelince hep bir Mevlana rehbercisi gibiyiz : oldugumuz gibi gorunuyoruz, asla gorundugumuz gibi olmayiz biz !!!
Bazilari hayal eder, bazilari hedef koyar. Bazilari korkaktir, bazilari cesaretli.
Bazilari gipta eder, bazilari gipta ettirir.
Bazilari hep bazilari olarak kalir, bazilari ´O´ olur.
Bazilari konusan olur, bazilari konusulan olur.
Mecnun cesaretlidir, ama ahmet korkaktir. ahmet korkak oldugundan adi kucuk harfle yazilir ve okundugunda ´ahmet kim ?´ sorusu sordurur kendine !!!
 
 

Bu yazının tüm hakları ve sorumluluğu Cemil Akpınar üzerindedir.
Bu yazının ilgili yazara ait olmadığını, yazının içeriğinde şahsınıza veya toplumun genel ahlak değerlerine bir hakaret olduğunu, içeriğinde açıkça yazılmış müstehcen ifadeler veya edebi yazılarda olmaması gereken ağır küfürler bulunduğunu düşünüyorsanız, ilgili yazıyı ve yazarı site yönetimine bildirebilirsiniz.
Yazıların içeriğinden www.edebiyatdunyasi.com ve Ada İnternet Yayıncılığı ve Reklamcılık Şti. yetkilileri sorumlu tutulamaz.
 
Tüm yazıları

1

 
1 .  İbrahim Değerli
2 .  Mehmet Akb
3 .  Serhat ÖZER
4 .  Abdulvahap UNCU
5 .  Ali Demiral


 
1 .  DeryaDerviş
2 .  Gülüm Çamlısoy
3 .  Berat Uyanık
4 .  İbrahim Değerli
5 .  Elnur Əliyev


 
1 .  Ahmet Duman
2 .  Tunahan çelik
3 .  erhan
4 .  Canay Gümüşlü Safi
5 .  Ömer Faruk Hüsmüllü

 

     


Basında sitemiz | Bize ulaşın | Reklam

Sözleşmeler Gizlilik ve Kullanım Sözleşmesi | Tüketici Hakları, Üyelik, Güvenlik ve Teminatlar

Tüm hakları saklıdır 2017 © Edebiyat Dünyası

Edebiyatdunyasi.com'a eklenen yazılar ve görseller 5846 Sayılı FiKiR VE SANAT ESERLERi KANUNU'na göre korunmaktadır. Sitenin özgün içeriği 5187 Sayılı Basın Kanunu'na göre kaynak belirtilmeden başka yayın organlarında kullanılamaz. Kaynak belirtmek ve ilgili sayfaya link vermek koşuluyla sitenin tüm özgün içeriği başka yayın organlarında özgürce kullanılabilir.