Giriş |  Kayıt
"Aşkın gelişi, aklın gidişidir."
ANTONINE BERT
 
 
 

Yazar ismi :  Rabia POLAT (Yazarın ana sayfası için tıklayın)

Sen de Rabia POLAT isimli yazara destek olmak istiyorsan, yıldızlı oylama ile oylamaya katılabilir, 1 ile 10 arası puanlama yapabilirsin.


 
      GÖRÜNEN MELEKLER  
Çocuklar...Dünyada hem insan hem de masum olabilen tek varlıklar.
Dolmuştaydım.Çarşıya gidiyordum. Dolmuşun penceresinden dışarıyı seyrediyordum. Bir mahalleye girdik. Bizim buralarda "Abdallar Mahallesi"derler. Mahalle çocuk doluydu.Esmer,iri gözleri olan,muhtemelen 6-7 yaşlarında,zayıf yüzlü bir çocuk neşeyle,bağırarak şarkı söylüyor, bir yandan da elindeki sopalar ile teneke bir kutuya vurarak ritim tutuyor.
Gözleri ışıl ışıl,gözleri umut dolu,gözleri mutluluğun görseli...İçime huzur doldu,gülümsedim ve çocukların ne kadar özel varlıklar olduğuna bir kez daha kanaat getirdim.
Az ileride bir çocuk daha...Önceki çocuktan biraz daha küçük ve ona nazaran biraz daha toplu,daha esmer,yuvarlak yüzlü,çekik gözlü...Henüz yapım aşamasında olan bir binanın soğuk betonuna uzanmış,bacaklarını bir aşağı bir yukarı hareket ettiriyor ve bu yaptığına kahkahalarla gülüyor.
Gözleri ışıl ışıl,gözleri umut dolu,gözleri mutluluğun görseli...İçime huzur doldu,gülümsedim ve çocukların ne kadar özel varlıklar olduğuna bir kez daha kanaat getirdim.
Biraz sonra bir çocuk daha...2-3 yaşlarında,önceki iki çocuktan da daha zayıf,daha kirli...Eşofmanı kendisine kısa geldiği için bileklerinde bitivermiş,ayaklarında çorap ve ayakkabı yok.Eski bir terlik sadece...Yanında annesi...Aynı yokluğun çok daha fazlasına rastlamak mümkün kadının vücudunda. Ağlıyor çocuk,bakkalın önünde duran topları gösteriyor ve ağlıyor.Annesi çaresizce çekiştiriyor kolundan,kafası yukarıda,bakmıyor-bakamıyor oğlunun yüzüne...
Gözleri ışıl ışıl,gözleri yaş dolu,gözleri çaresizliğin görseli...İçime hüzün doldu,gözlerim ıslandı ve dünyanın ne kadar adaletsiz bir yer olduğuna bir kez daha kanaat getirdim.
Nazım Hikmet´in çok sevdiğim dizelerini anımsadım; Dünya adaletsiz çocuk dünya zorba...
 
 

Bu yazının tüm hakları ve sorumluluğu Rabia POLAT üzerindedir.
Bu yazının ilgili yazara ait olmadığını, yazının içeriğinde şahsınıza veya toplumun genel ahlak değerlerine bir hakaret olduğunu, içeriğinde açıkça yazılmış müstehcen ifadeler veya edebi yazılarda olmaması gereken ağır küfürler bulunduğunu düşünüyorsanız, ilgili yazıyı ve yazarı site yönetimine bildirebilirsiniz.
Yazıların içeriğinden www.edebiyatdunyasi.com ve Ada İnternet Yayıncılığı ve Reklamcılık Şti. yetkilileri sorumlu tutulamaz.
 
Tüm yazıları

1

 
1 .  İbrahim Değerli
2 .  Mehmet Akb
3 .  Serhat ÖZER
4 .  Abdulvahap UNCU
5 .  Ali Demiral


 
1 .  DeryaDerviş
2 .  Gülüm Çamlısoy
3 .  Berat Uyanık
4 .  İbrahim Değerli
5 .  Elnur Əliyev


 
1 .  Ahmet Duman
2 .  Tunahan çelik
3 .  erhan
4 .  Canay Gümüşlü Safi
5 .  Ömer Faruk Hüsmüllü

 

     


Basında sitemiz | Bize ulaşın | Reklam

Sözleşmeler Gizlilik ve Kullanım Sözleşmesi | Tüketici Hakları, Üyelik, Güvenlik ve Teminatlar

Tüm hakları saklıdır 2017 © Edebiyat Dünyası

Edebiyatdunyasi.com'a eklenen yazılar ve görseller 5846 Sayılı FiKiR VE SANAT ESERLERi KANUNU'na göre korunmaktadır. Sitenin özgün içeriği 5187 Sayılı Basın Kanunu'na göre kaynak belirtilmeden başka yayın organlarında kullanılamaz. Kaynak belirtmek ve ilgili sayfaya link vermek koşuluyla sitenin tüm özgün içeriği başka yayın organlarında özgürce kullanılabilir.