Giriş |  Kayıt
"Haset, insanların duyguları içinde en can sıkıcı ve devamlı olanıdır."
BACON
 
 
 

Yazar ismi :  ilhan gündoğdu (Yazarın ana sayfası için tıklayın)

Sen de ilhan gündoğdu isimli yazara destek olmak istiyorsan, yıldızlı oylama ile oylamaya katılabilir, 1 ile 10 arası puanlama yapabilirsin.


 
      Güven Duvarı  
GÜVEN DUVARI

Sebebini bilmiyorum ama nedense bu akşam içimi alaca bir yalnızlık hissi sardı. Günden güne durağanlaşan hayat akışımın, bu kan kaybına layıkıyla bir çözüm bulamadım. İnsanlara karşı daha evvel yıkılan güven duvarımın yerini şüphe esintileri almış durumda. Niyeti sorgulamadan ve kişiyi güttüğü niyeti çerçevesinde ölçüp tartmadan, gönlû bir muhabbet havası oluşturmakta haddinden fazla zorlanmaya başladım.

Öyle ki yıllardır sıkı bir dostluk bağı kurduğum insanlardan artık kaçacak bir vaziyete dönüştü davranışlarım ve aceba bana hangi ihaneti yapacak ve kendini de hangi argümanlar ile savunacak yönlü, girift düşünce akımlarının istilasına uğradı zihnim. Bu bakımdan aslında son derece üzgünüm. Yıkmaya yüz tuttuğum güven duvarlarımın altında ezilen sahte maskeli dostları görmek beni “aceba nerede hata yaptım” algısını salgıladı düşünce ufkuma.

İnsan hiç adı gibi güven duyduğu ve kendisinden de son derece emin olduğu düşüncelerini sorgulama hissiyatının keşmekeş hatlarına kadar düşebiliyormuş! Gerçekten manidar bir vaziyet! Hal böyle olunca ister istemez insan zıvanadan çıkıyor, psikolojisi bozuluyor ve nihayetinde kahroluyor. İyi niyet ve vefa gibi halis mulis duygulardan sistematik olarak soğuyor.

Hayatın böyle girintili ve çıkıntılı yollarında, emin adımlarla ilerlemek için demek ki insana düşen çok sağlam bir zeminde kendisine güven ortamını sağlamasından ileri geliyormuş oysa. Gelişen dünya şartlarında artık her şey güven duvarına hitap ediyor. Şimdi daha iyi anladım ki; bir kere yıkılmaya yüz tutan güven duvarının bazılarının da savunduğu gibi maalesef yeniden inşa etme fırsatına erişemiyor insan hayatta. Bunu bugün yalnız yaşayan insanlara bakarak bu gerçeği her dem arayış özlemindeki gözlerde daha iyi görebiliriz…
Kalemdâr
 
 

Bu yazının tüm hakları ve sorumluluğu ilhan gündoğdu üzerindedir.
Bu yazının ilgili yazara ait olmadığını, yazının içeriğinde şahsınıza veya toplumun genel ahlak değerlerine bir hakaret olduğunu, içeriğinde açıkça yazılmış müstehcen ifadeler veya edebi yazılarda olmaması gereken ağır küfürler bulunduğunu düşünüyorsanız, ilgili yazıyı ve yazarı site yönetimine bildirebilirsiniz.
Yazıların içeriğinden www.edebiyatdunyasi.com ve Ada İnternet Yayıncılığı ve Reklamcılık Şti. yetkilileri sorumlu tutulamaz.
 
Tüm yazıları

1

 
1 .  İbrahim Değerli
2 .  Mehmet Akb
3 .  Serhat ÖZER
4 .  Abdulvahap UNCU
5 .  Ali Demiral


 
1 .  DeryaDerviş
2 .  Gülüm Çamlısoy
3 .  Berat Uyanık
4 .  İbrahim Değerli
5 .  Elnur Əliyev


 
1 .  Ahmet Duman
2 .  Tunahan çelik
3 .  erhan
4 .  Canay Gümüşlü Safi
5 .  Ömer Faruk Hüsmüllü

 

     


Basında sitemiz | Bize ulaşın | Reklam

Sözleşmeler Gizlilik ve Kullanım Sözleşmesi | Tüketici Hakları, Üyelik, Güvenlik ve Teminatlar

Tüm hakları saklıdır 2017 © Edebiyat Dünyası

Edebiyatdunyasi.com'a eklenen yazılar ve görseller 5846 Sayılı FiKiR VE SANAT ESERLERi KANUNU'na göre korunmaktadır. Sitenin özgün içeriği 5187 Sayılı Basın Kanunu'na göre kaynak belirtilmeden başka yayın organlarında kullanılamaz. Kaynak belirtmek ve ilgili sayfaya link vermek koşuluyla sitenin tüm özgün içeriği başka yayın organlarında özgürce kullanılabilir.