Giriş |  Kayıt
"Aşkın gelişi, aklın gidişidir."
ANTONINE BERT
 
 
 

Yazar ismi :  Hasan Hüseyin BAYAR (Yazarın ana sayfası için tıklayın)

Sen de Hasan Hüseyin BAYAR isimli yazara destek olmak istiyorsan, yıldızlı oylama ile oylamaya katılabilir, 1 ile 10 arası puanlama yapabilirsin.


 
      Hasan Hüseyin BAYAR  
OKUMA PARÇASI - BİR KISSADAN HİSSE:

Rabbimizin Mümin kulu, Allah’a inanıp tevekkül edermiş. Aradan bir hayli zaman geçip gitmiş, bir vaktin zamanında şiddetli yağmur başlamış, sel suları evlerin etrafını doldurmaya başlamış, Allah dostuna komşuları, evleri terk edelim güvenli yerlere gidelim demişler. O kimse: -Beni Rabbim kurtarır demiş.
Bir müddet sonra sel suları akmaya aktıkça çoğalmaya başlar, mümin kişinin evi sularla çevrilmiş. Komşuları, kurtarma ekibini yönlendirir, kurtarma ekibi gel tekneye bin binde seni selden kurtaralım demişler. Mümin kul: “ Beni Allah kurtarır, o, benim dostum,” demiş.
Bir müddet sonra ikinci kurtarma teknesi gelir. Mümin kişi: Bu kurtarma ekibine de: “Beni Allah kurtarır,” der. Kurtarma teknesi boş gider. Mümin kişi sularda boğulur, Allah’ın huzuruna varınca secde eder ve der ki: “Beni kurtaracaktın, ” der.
Allah-u Teala Hazretleri der ki: - “Sana kurtarma teknelerini gönderen benim, hey şaşkın kulum! Ben sana iki tane kurtarma teknesi gönderdim, sen inat ettin benim kurtarma teklifime uymadın.” Buyurur.

Hasan Hüseyin BAYAR
 
 

Bu yazının tüm hakları ve sorumluluğu Hasan Hüseyin BAYAR üzerindedir.
Bu yazının ilgili yazara ait olmadığını, yazının içeriğinde şahsınıza veya toplumun genel ahlak değerlerine bir hakaret olduğunu, içeriğinde açıkça yazılmış müstehcen ifadeler veya edebi yazılarda olmaması gereken ağır küfürler bulunduğunu düşünüyorsanız, ilgili yazıyı ve yazarı site yönetimine bildirebilirsiniz.
Yazıların içeriğinden www.edebiyatdunyasi.com ve Ada İnternet Yayıncılığı ve Reklamcılık Şti. yetkilileri sorumlu tutulamaz.
 
Tüm yazıları

İlkÖnceki6789

 
1 .  İbrahim Değerli
2 .  Mehmet Akb
3 .  Serhat ÖZER
4 .  Abdulvahap UNCU
5 .  Ali Demiral


 
1 .  DeryaDerviş
2 .  İbrahim Değerli
3 .  Gülüm Çamlısoy
4 .  Berat Uyanık
5 .  Elnur Əliyev


 
1 .  Ahmet Duman
2 .  Tunahan çelik
3 .  erhan
4 .  Canay Gümüşlü Safi
5 .  Ömer Faruk Hüsmüllü

 

     


Basında sitemiz | Bize ulaşın | Reklam

Sözleşmeler Gizlilik ve Kullanım Sözleşmesi | Tüketici Hakları, Üyelik, Güvenlik ve Teminatlar

Tüm hakları saklıdır 2017 © Edebiyat Dünyası

Edebiyatdunyasi.com'a eklenen yazılar ve görseller 5846 Sayılı FiKiR VE SANAT ESERLERi KANUNU'na göre korunmaktadır. Sitenin özgün içeriği 5187 Sayılı Basın Kanunu'na göre kaynak belirtilmeden başka yayın organlarında kullanılamaz. Kaynak belirtmek ve ilgili sayfaya link vermek koşuluyla sitenin tüm özgün içeriği başka yayın organlarında özgürce kullanılabilir.