Giriş |  Kayıt
"Yaşam kısa, sanat uzundur."
HIPPOKRATES
 
 
 

Yazar ismi :  Cemil Akpınar (Yazarın ana sayfası için tıklayın)

Sen de Cemil Akpınar isimli yazara destek olmak istiyorsan, yıldızlı oylama ile oylamaya katılabilir, 1 ile 10 arası puanlama yapabilirsin.


 
      Hosgelmiştin  
Hoşgelmiştin Canım. hosgeldin bahar yağmurum. hoş geldin kış bahçem. hoşgeldım. sonbaharda dökülen ağaç yapragım. hogeldin.
Ne kadar beklemiştim seni. iftarı bekler gibi sabırla sağlıgı bekler gıbı acılar içinde. İnançla.ç Aslında birazda sabırsızlıkl. ´Hadi ama gelsin artık´ diyerek.sevgiyle beklemiştim.
ama noldu?
sende gittin. tek kelimeyle, iki heceyle ´bitti´ diyerekten gittin. İçini yakmadan ama yara yara gittin.
zaten içimi sadece sen yarabilirdin. insanın içini sadece 'yar' dediği yarabılırmıs zaten.
diğerleri cürümleri kadar. ama sen başkasın.Çünkü sen ben olmustun.'sen esittir ben'sadece bir şarkı smzü olmaktan çıkmıstı. Hayatımın taa kendisi olmuştum. En sevdiğim renk sendin, en sevdiğim yemek, en sevdiğim isim senin ismindi, en güzel ses tonu senin ses tonun, kısaca her 'en güzel' sendin. O kadar güzeldin k özelliklerin 'vs' diye geçiştirilemezdi.
Sen o kadar güzelken ben o kadar sıradandım. seni güzel gördüğüm kadar sıradanlaşmıstım. Senin beni sıradan görmen bile güzeldi. Sana ait oldugu için 'bitti' kelimesi, hatta cümlesi çünkü o kelime olamayacak kadar büyük bir söz. Koskoca 'bitti'. Belkide dünyanın en anladım iki cümlesi, 'bitti' ve 'seni seviyorum' cümleleridir. Ne dersin ? ben 'seni seviyorum' dedim sen 'bitti' dedin . ama bu durumda birimiz değil ikimizinde susması gerekiyordu. Eğer benım dediğimi söyleseydın konusurduk 'seni seviyorum' dediğimiz sürece. ben sana dünyanın en güzel siirini söyledım.'Seni seviyorum'
ama sen bana savas ilan ettin. istila ettin barışçı topraklarımı. kırçiçeklerimi, papatyalarımı kopardın.
Ama neden ki ? onlar zaten senindi. Güllerin kırmızılığı mı yetmedi ?
Şimdi sen gittin ya...
hani ben sensiz kaldım ya...
başka bir şarkı sözü daha gerçek oldu! senin küçük bir elvedanla bu ask bitmez!!
İnan ki ben seni çok sevdim. bende o kadar güzeldin ki şairin dediği gibi 'gitmen bile güzeldi'...
O kadar hbarika gittin ki gitmeni bile sevdim.sebnin gelmen bahar yağmuru gibi oldugundan ben bahar yagmurlarını daha çok sevmiştim.Hatta Aralık ayında ki yağmuru bile bu da yağmur diyerek sevdim.O yağmurda ıslanmak bile güzeldi.Yağmur senı hbatırlattıgından şemsiye bile kullanmayı bırakmıstım. Her yerime yağ diye, dilediğince, müm kün oldugunca sar beni diye. her yerım sen olasın dıye.
Ama belkide gitmekte haklıydın. Belkide ben sana erken gelmiştim. belkide olgunmamıstın, sevgimi tasıyabılecek, anlayabilecek,hissedebilecek kadar?
Belkide affetmen gereken erken gelişimdir. Eğer oysa sevgili sana son bir not şairin dediği gibi:Bir başkasını seversen seni asla affetmem. içimdeki kor ateşler sönen kadar.
ama benim erken geldiğim kadar sen geç kalma sakın
 
 

Bu yazının tüm hakları ve sorumluluğu Cemil Akpınar üzerindedir.
Bu yazının ilgili yazara ait olmadığını, yazının içeriğinde şahsınıza veya toplumun genel ahlak değerlerine bir hakaret olduğunu, içeriğinde açıkça yazılmış müstehcen ifadeler veya edebi yazılarda olmaması gereken ağır küfürler bulunduğunu düşünüyorsanız, ilgili yazıyı ve yazarı site yönetimine bildirebilirsiniz.
Yazıların içeriğinden www.edebiyatdunyasi.com ve Ada İnternet Yayıncılığı ve Reklamcılık Şti. yetkilileri sorumlu tutulamaz.
 
Tüm yazıları

1

 
1 .  İbrahim Değerli
2 .  Mehmet Akb
3 .  Serhat ÖZER
4 .  Abdulvahap UNCU
5 .  Ali Demiral


 
1 .  DeryaDerviş
2 .  Gülüm Çamlısoy
3 .  Berat Uyanık
4 .  İbrahim Değerli
5 .  Elnur Əliyev


 
1 .  Ahmet Duman
2 .  Tunahan çelik
3 .  erhan
4 .  Canay Gümüşlü Safi
5 .  Ömer Faruk Hüsmüllü

 

     


Basında sitemiz | Bize ulaşın | Reklam

Sözleşmeler Gizlilik ve Kullanım Sözleşmesi | Tüketici Hakları, Üyelik, Güvenlik ve Teminatlar

Tüm hakları saklıdır 2017 © Edebiyat Dünyası

Edebiyatdunyasi.com'a eklenen yazılar ve görseller 5846 Sayılı FiKiR VE SANAT ESERLERi KANUNU'na göre korunmaktadır. Sitenin özgün içeriği 5187 Sayılı Basın Kanunu'na göre kaynak belirtilmeden başka yayın organlarında kullanılamaz. Kaynak belirtmek ve ilgili sayfaya link vermek koşuluyla sitenin tüm özgün içeriği başka yayın organlarında özgürce kullanılabilir.