Giriş |  Kayıt
"Çocuklara, babalarının yeteneklerine göre değil, kendi yeteneklerine göre meslek bulmak gerekir."
PLATON
 
 
 

Yazar ismi :  GÜLCAN ÇATALBAŞ (Yazarın ana sayfası için tıklayın)

Sen de GÜLCAN ÇATALBAŞ isimli yazara destek olmak istiyorsan, yıldızlı oylama ile oylamaya katılabilir, 1 ile 10 arası puanlama yapabilirsin.


 
      İLLA ERİK  

Olgunlaşma, zaman kavramına anlam kazandırma süreci, olması gerekenin olması gerektiği için öyle olduğu derin bir süreçtir.Olgunlaşma olmadan evren hiçleşir…Anlamını yitirir,senin güzel bildiklerin.
Şimdi hayat okyanusuna dalalım seninle.Senden kısa birsüreliğine gözlerini kapatmanı istiyorum.Benimle birlikte sende hayal et.Ilık bir mevsimin açılış günlerinden bir günlerindesin.Ağaçlar yemyeşil elibeselerini giymiş, rengarenk takılar tokalartakıp süslenmiş.Kırmızı, sarı, mavi birsürü kuş el ele verip seranat yapıyorlar.Senseelinden düşürmediğin şiir kitabına güneşin ışınlarından gözlerini koruyorsun, uyuklayarak.Vucudun doğa ile ritim halinde sallanıp duruyor.
Burnuna gelen mis gibi doğa kokusu geliyor.Özellikle senin konunu KARANFİL kokusunun içine çekiyorsun..Bu mükemmelliyetin ardından aklına ZAMANSIZ bir erik geliyor.Yemyeşil kocaamaaannn!!!...Ekşi mis gibi bir erik…Tuza bandıraa bandıra yediğini hayal ediyorsun.Mutsuzluğunu baltayan bu erik aklına her gelişinde ekşi, tuza banmış bir halde geliyor.İLLA Kİ ERİK! Diyorsun.Erik yemezsen yaşayamayacakmışsın gibi geliyor sana.En sonunda dayanamayı yerinden kalkıyorsun…
Etrafa bakıyorsun, tüm eriklerin çiçeği burnunda…ERKEN geldiğin bir ağacın dallarından tutunuyorsun.OLGUNLUĞA GEBE bir eriği koparıyorsun.Bir elinde HAM bir erik, diğerinde tuz…Ve sen iştahla saldırıyorsun HAM eriğe…Daha sen ağzına almadan ağzını sarıyoro acımtırak,ağız kamaştırıcı berbat tat…BURNUNDAN GELİYOR eriğin berbat tadı…Biraz daha BEKLESEN oysaki ne güzel bir erik olacaktı.
Ekşi eriği seviyorsan ÇİÇEĞİ BURNUNDAYKEN KOPARMAYACAKSIN! Ne de çok kızarıp aşırı sulanıp tatlanmasını beklemeyeceksin.ZAMANINDA koparacaksın..
En başta İLLAKİ ERİK demeyeceksin.Bazı şeylerin LUTUF oldunu aklından çıkarmayıp sadece ALLAH’IN VARLIĞIyla MUTLU Olmayı unutmamalıyız.
Olmayanın hatırlayıp mutsuz olmak yerine OLANLA mutlu olmayı öğrenmeliyiz.
Gözlerimizi kapatırsak, dünya tek renk, duymayı unutursak tüm kuşlar ölmüş demektir, KARANFİLler SOLMUŞ demektir.Oysak iher şey aynı Değişen bizleriz…Olgunlaşmayı yanlış anlayan bizler….
 
 

Bu yazının tüm hakları ve sorumluluğu GÜLCAN ÇATALBAŞ üzerindedir.
Bu yazının ilgili yazara ait olmadığını, yazının içeriğinde şahsınıza veya toplumun genel ahlak değerlerine bir hakaret olduğunu, içeriğinde açıkça yazılmış müstehcen ifadeler veya edebi yazılarda olmaması gereken ağır küfürler bulunduğunu düşünüyorsanız, ilgili yazıyı ve yazarı site yönetimine bildirebilirsiniz.
Yazıların içeriğinden www.edebiyatdunyasi.com ve Ada İnternet Yayıncılığı ve Reklamcılık Şti. yetkilileri sorumlu tutulamaz.
 
Tüm yazıları

1

 
1 .  İbrahim Değerli
2 .  Mehmet Akb
3 .  Serhat ÖZER
4 .  Abdulvahap UNCU
5 .  Ali Demiral


 
1 .  DeryaDerviş
2 .  Gülüm Çamlısoy
3 .  Berat Uyanık
4 .  İbrahim Değerli
5 .  Elnur Əliyev


 
1 .  Ahmet Duman
2 .  Tunahan çelik
3 .  erhan
4 .  Canay Gümüşlü Safi
5 .  Ömer Faruk Hüsmüllü

 

     


Basında sitemiz | Bize ulaşın | Reklam

Sözleşmeler Gizlilik ve Kullanım Sözleşmesi | Tüketici Hakları, Üyelik, Güvenlik ve Teminatlar

Tüm hakları saklıdır 2017 © Edebiyat Dünyası

Edebiyatdunyasi.com'a eklenen yazılar ve görseller 5846 Sayılı FiKiR VE SANAT ESERLERi KANUNU'na göre korunmaktadır. Sitenin özgün içeriği 5187 Sayılı Basın Kanunu'na göre kaynak belirtilmeden başka yayın organlarında kullanılamaz. Kaynak belirtmek ve ilgili sayfaya link vermek koşuluyla sitenin tüm özgün içeriği başka yayın organlarında özgürce kullanılabilir.