Giriş |  Kayıt
"Çocuklara, babalarının yeteneklerine göre değil, kendi yeteneklerine göre meslek bulmak gerekir."
PLATON
 
 
 

Yazar ismi :  Canay Gümüşlü Safi (Yazarın ana sayfası için tıklayın)

Sen de Canay Gümüşlü Safi isimli yazara destek olmak istiyorsan, yıldızlı oylama ile oylamaya katılabilir, 1 ile 10 arası puanlama yapabilirsin.


 
      KASIM MEKTUBU -1  
Merhaba, 23.11.11

Bu size ikinci mektubum, içimden geldi, hayatım güzelleştikçe, hayatımın başrolünü yeniden oynamaya başladığım bu günlerde, size devamlı yazmak geliyor içimden. Sanki başka bir dünyadan yazıyorum, havası başka, toprağı başka, görüşü başka.. Elbet bir gün bu yazdıklarım, hak ettiği değeri bulacak. Kim bilir, başkaları okuyacak, şimdinin küçük çocukları ileride belki bunları okuyup filmleştirecekler J Pamuk ipliğine bağlı hayat, o yüzden affetmeye çalışıyorum bana zararı olan herkesi. Ne tesadüf, dinlediğim radyo kanalında "Affetmem" diyor Funda. Eskiler, 60’lardan, 70’lerden dinliyorum. Kırık plaklar diye bir kanal. O kadar dinlendiriyor ki beni. Sanki geçmişin ritimlerini dinledikçe, bir an gelecek ve dışarıda Ford Mustang’ler Chevrolet’ler göreceğim, şu an dışarıda her taraf Arnavut kaldırımları ile kaplı gibi geliyor. Bakın, şimdi Nilüfer "Başıma Gelenler"‘i okuyor. 1974 yapımı. Siz 5 yaşındaymışsınız. Ben ise daha yoktum. Ne kadar ilginç, müzik demek ki evrensel olduğu kadar da zamandan bağımsız bir sanat dalı... Onlarca yıl önce söylenen bir şarkı şu anı çok iyi anlatabilir değil mi?

İşte böyle böyle yazıyorum, çok zevkli oluyor. Ara sıra aklıma geliyor. Özellikle, yaptığınız, izlediğiniz, sevdiğiniz şeyler karşıma çıkınca ya da bir vesileyle bunlar hatırlatılınca sizi anıyorum. Ama sonra saçma geliyor. İnsan kendisine zarar vereni tebessüm ederek hatırlayabilir mi? Kendimi uzun bir süre enayi gibi hissettim. Ama şimdi çok rahatım, bakınca geçmişe artık iyi ki doğruyu yapmışım diyorum, birbirine zinkaflı küfür edip, ardından konuşup, ertesi günü gayet laubali bir ilişki içinde olan, para için yapamayacakları olmayan bireylerin arasında daha fazla dayanamadım, işime baktım ve yolumu seçtim. Aman boş verin, beni yanında görmek isteyen insanlar, en azından diğerlerine verilen değer ve önemden yoksun etmezlerdi değil mi beni? Değmeyecekleri boş verin de, geçtiğimiz günlerde bir vesileyle, sizin, motorcu arkadaşlarınızla gittiğiniz bir sene önceki Yedigöller gezinizi öğrendim. Siz de varmışsınız herhalde gezide. Çok güzeldir oraları. Sonra, yeni motor alıp almadığınızı merak ettim. Yine geziyor musunuz? Umarım güzel bir şey almışsınızdır ve umarım yolda bırakmaz sizi. Bir telefon kadar yakın olup baya bir uzaksınız bana. Öyle anlar oluyor ki, hani derler ya:"tam cuk oturuyor", o anlarda, sizle bir şeyleri paylaşmak ya da merak ettiğimi sormak istiyorum. Bir kaç saniye sonra geçiyor bu istek.
Bu arada şimdi de Aylin Urgal söylüyor: “Nerelerdeydin Arkadaş?”

Arkadaş dedim de, dün “Öyle Bir Geçer Zaman Ki" vardı. Dizi yine sürükledi. Halâ izliyor musunuz ki? Orada, Melike Demirağ’ın “Arkadaş" şarkısı çaldı uzun uzun. Ben de sözlerini hemen indirdim telefona. Mesajlarda taslakta duruyor. Tabii ki göndermedim kimseye. Dinledim, dinledikçe yaşadıklarım geldi fotoğraf fotoğraf, hatırladıkça üzüldüm. Size arkadaş demeli miyim hala bilmiyorum, ama iyi bir yerde olmalısınız. Şimdi de Ayten Alpman söylüyor "Üzgünüm” Veeeeee, sizden de eski bir şarkı, Ayferi´den "İkimize bir dünya." (1968) Sıktım sizi değil mi? Bırakayım bu DJ tavırlarını.
 
 

Bu yazının tüm hakları ve sorumluluğu Canay Gümüşlü Safi üzerindedir.
Bu yazının ilgili yazara ait olmadığını, yazının içeriğinde şahsınıza veya toplumun genel ahlak değerlerine bir hakaret olduğunu, içeriğinde açıkça yazılmış müstehcen ifadeler veya edebi yazılarda olmaması gereken ağır küfürler bulunduğunu düşünüyorsanız, ilgili yazıyı ve yazarı site yönetimine bildirebilirsiniz.
Yazıların içeriğinden www.edebiyatdunyasi.com ve Ada İnternet Yayıncılığı ve Reklamcılık Şti. yetkilileri sorumlu tutulamaz.
 
Tüm yazıları

1234SonrakiSon

 
1 .  İbrahim Değerli
2 .  Mehmet Akb
3 .  Serhat ÖZER
4 .  Abdulvahap UNCU
5 .  Ali Demiral


 
1 .  DeryaDerviş
2 .  İbrahim Değerli
3 .  Gülüm Çamlısoy
4 .  Berat Uyanık
5 .  Elnur Əliyev


 
1 .  Ahmet Duman
2 .  Tunahan çelik
3 .  erhan
4 .  Canay Gümüşlü Safi
5 .  Ömer Faruk Hüsmüllü

 

     


Basında sitemiz | Bize ulaşın | Reklam

Sözleşmeler Gizlilik ve Kullanım Sözleşmesi | Tüketici Hakları, Üyelik, Güvenlik ve Teminatlar

Tüm hakları saklıdır 2017 © Edebiyat Dünyası

Edebiyatdunyasi.com'a eklenen yazılar ve görseller 5846 Sayılı FiKiR VE SANAT ESERLERi KANUNU'na göre korunmaktadır. Sitenin özgün içeriği 5187 Sayılı Basın Kanunu'na göre kaynak belirtilmeden başka yayın organlarında kullanılamaz. Kaynak belirtmek ve ilgili sayfaya link vermek koşuluyla sitenin tüm özgün içeriği başka yayın organlarında özgürce kullanılabilir.