Giriş |  Kayıt
"Kralda dilencide aynı iştahla acıkırlar."
MONTAİGNE
 
 
 

Yazar ismi :  Canay Gümüşlü Safi (Yazarın ana sayfası için tıklayın)

Sen de Canay Gümüşlü Safi isimli yazara destek olmak istiyorsan, yıldızlı oylama ile oylamaya katılabilir, 1 ile 10 arası puanlama yapabilirsin.


 
      KASIM MEKTUBU -2  
Kendimden bahsedeyim biraz size, son günlerde hayatımda güze gelişmeler oluyor. Doktora başarı ile ilerliyor, Karizmatik Liderlik ile Dönüşümsel Liderliği inceliyorum. Dünya çapındaki üniversitelerin veri tabanlarına giriyor, makaleler alıyorum. Sunumlar yapıyorum. Çok güzel mizansenler, sahneler hazırlıyorum, ders anlatıyorum, insanları güldürürken düşündürüyorum. Bunları nasıl yapıyorum sizce? Tabii ki, malzemeler vasıtasıyla, biliyorsunuz baya bir malzemem var. Yarın yine bir sunumum var. Bu arada, finansal yönetim ve ileri teknikler hususunda, bir yandan hesap kitap ve matematik. Yine sınıfta bitmeyen hesapların içinde yer alıyor ve hocayla işi bir sonuca bağlayan genelde ben oluyorum. Bu arada, Kitap işi iyice ilerliyor. Kitabı okuyabilecek misiniz, Okumak isteyecek misiniz çok merak ediyorum. Üstelik şu sıralar, kendi işimi kurma temellerini atarken, bir kaç fırsat çıktı, şu ara aldığım onca maddi manevi darbeden sonra, yıllardır güneş gösterilmemiş ve dayak manyağı yapılmış köleler gibi, güneşe korkarak bakıyor, alternatifleri iyice düşünüyor ve çekiniyorum. Bu arada şunu söyleyeyim, bir gün bu kadar huzurlu ve mutlu, tatmin eden başarılar ile kucaklaştığımı bilseydi, önüme bu fırsatların çıkacağını görseydi birileri, beni koparmak için hayvanca, adice saldırırlar, beni bıktırırlar mıydı? Zavallılar...

Seçtiğim adama bir kere daha aşık oldum bu günlerde, benim hayata bağlandığım damarım oldu. Şunu biliyorum ki, arada meta hesabı olmayan, tarihin tozlu sayfalarından çıkmış bir dünya onunla benimkisi. 12 sene 9 şehir. Kime nasip olur ki! Her şeyle, her ızdırapla denendik, olduk artık biz, demleniyoruz şu aralar... Neler neler geçti köprünün altından meğer o köprünün ayaklarıymışız ikimiz, bir biz kaldık gelen geçenlerden. Keşke hayat herkese böyle bir hayat arkadaşı verse, böylesine asil, böylesine dayanak, böylesine heyecan veren ve hayatının akışında hem jön, hem karakter oyuncusu…

Annem babam, eski Nisa´yı sabırla ve emeklerle çağırdılar geri. Usanmadılar, her tökezlediğimde ikisi birbiriyle yarıştı beni düşürmemek için. Kim bilir, onların dualarıyla, küllerimden yeniden dirildim.

Öyle facebook arkadaşlıkları değil benimkiler, bir elin beş parmağını geçmiyor ama en yenisi 8 yıllık. Sıkıntılı olduğum günlerde, has arkadaşlarım ile neredeyse her hafta beraberdik. Onlardan biri de Çanakkale´li, bir bilgisayar mühendisi. Çanakkale´den yer alabiliriz, bakalım kısa bir zaman sonra netleşir. Belki sizle konuştuğumuz o butik otel/pansiyon girişimlerini yaparım ileride.
Bakın hangi şarkı çalıyor:
Gitmek Mi Zor
Sormamışsın hiç kimseden
Pek üzgünmüşsün giderken
Aramış durmuşsun beni
Kimseye belli etmeden

Bilmiyorum sanma niçin
Kızmışsındır için için
Neler neler demişsindir
Sana gelmediğim için

dilim ne isterse desin

en acı sözler söylesin

istiyordun ki sen beni

ağlıyorken görmeyesin


gitmek mi zor kalmak mı zor

o sabahı gel bana sor

o ayrılığı gel bana sor

Beste/Güfte: Yusuf Nalkesen
 
 

Bu yazının tüm hakları ve sorumluluğu Canay Gümüşlü Safi üzerindedir.
Bu yazının ilgili yazara ait olmadığını, yazının içeriğinde şahsınıza veya toplumun genel ahlak değerlerine bir hakaret olduğunu, içeriğinde açıkça yazılmış müstehcen ifadeler veya edebi yazılarda olmaması gereken ağır küfürler bulunduğunu düşünüyorsanız, ilgili yazıyı ve yazarı site yönetimine bildirebilirsiniz.
Yazıların içeriğinden www.edebiyatdunyasi.com ve Ada İnternet Yayıncılığı ve Reklamcılık Şti. yetkilileri sorumlu tutulamaz.
 
Tüm yazıları

İlkÖnceki12345SonrakiSon

 
1 .  İbrahim Değerli
2 .  Mehmet Akb
3 .  Serhat ÖZER
4 .  Abdulvahap UNCU
5 .  Ali Demiral


 
1 .  DeryaDerviş
2 .  İbrahim Değerli
3 .  Gülüm Çamlısoy
4 .  Berat Uyanık
5 .  Elnur Əliyev


 
1 .  Ahmet Duman
2 .  Tunahan çelik
3 .  erhan
4 .  Canay Gümüşlü Safi
5 .  Ömer Faruk Hüsmüllü

 

     


Basında sitemiz | Bize ulaşın | Reklam

Sözleşmeler Gizlilik ve Kullanım Sözleşmesi | Tüketici Hakları, Üyelik, Güvenlik ve Teminatlar

Tüm hakları saklıdır 2017 © Edebiyat Dünyası

Edebiyatdunyasi.com'a eklenen yazılar ve görseller 5846 Sayılı FiKiR VE SANAT ESERLERi KANUNU'na göre korunmaktadır. Sitenin özgün içeriği 5187 Sayılı Basın Kanunu'na göre kaynak belirtilmeden başka yayın organlarında kullanılamaz. Kaynak belirtmek ve ilgili sayfaya link vermek koşuluyla sitenin tüm özgün içeriği başka yayın organlarında özgürce kullanılabilir.