Giriş |  Kayıt
"Bencillik dostluğun zehridir."
BALZAC
 
 
 

Yazar ismi :  Hüseyin UÇAR (Yazarın ana sayfası için tıklayın)

Sen de Hüseyin UÇAR isimli yazara destek olmak istiyorsan, yıldızlı oylama ile oylamaya katılabilir, 1 ile 10 arası puanlama yapabilirsin.


 
      Küçükken Gördüm Perdeyi..  
Normal seyri içindeydi hayatım yada en azından ben normal sanıyordum... kıpırdamasıyla anladım baktığımın sadece perdeydi gözlerimin önündeki. Manayı bütünden ayıran her zulum gibi arkasına tanık olmama engeldi aciz zihnim. Gerçek diye bildiğim ne var ise sarsıldı temelinden çatırdayarak. Zihnimdeki kaba gürültü diner dinmez dikkat kesildim. Neydi ne vardı öbür tarafında gördüğüm alemin? Beynim hala uyuşuk... Tüm duyularımı kullanmaya çalışıyorum, gözlerimi kapatıyorum daha iyi duyabileyim diye. Yalnız olmadığımın farkına vardım, nice bilginler, perdeyi aralamak için ateşe pervane olanlar, kanatlarını yakmak uğruna ateşe uçanlar... Büyük üstadlar ki kendilerine pul kadar kıymet bile biçmecek koca yürekli ruhlar. Her yeni bilgi ile tekamül yolunda, tevazu kınına sokmak için kalbimi dövdüm. Evrenin nur-u ziya ile taçlandırdığı her öpücüğü ile titriyor acemi yüreğim. Beynim ışığı görme telaşı ile uyuşmuş. Benliğim kendine bir rehber arayışı ile yolunu bulmaya çalışıyor ama ne fayda! Bulamıyorum beni yolumda götürecek bir rehber. Bazen hangi patikatada yürüdüğümü unutuyorum sanki dizlerim bana ihanet ediyormuşçasına bir adım daha atmaktan aciz gitmem gereken yolda. Işık uzaklaşıyor, perde arkası yokmuş gibi sabit. Tam umudumu kaybedecekken yüzeysel günlük hayatımda yeni biri, yeni bir bilgi, bir ruh daha, bir ilham, tekamül yolunda bir umut gelip aydınlatıyor bir kaç adım daha önümde. Kozmik plan ile hayatıma tesadüf eden her bilgi çalı gibi dolanıyor paçalarıma. Bu yol sadece benim yürümem için anlıyorum artık. Taşları, tozları, zorlukları sadece benim için... Aklımda eski bir dize anlamıyla kavuşuyor "Dağ ne kadar yüce olsa bir kenarı yol olur". Ruhunuzun efsunu burnunuza ilişti mi bir kere artık duramazsınız. O yüce dağın tepesindeki yüce ışığı bulmak çabasıyla sadece günümü gecemi değil benliğimi de yonttuğum zorlu yolda ne zaman durulsa ruhum, Gözlerimi kapatıp kendimi dinliyorum, tevazu ile yıkayınca kalbimi yolumda bir taş daha aydınlanıyor.


"Gece üstadıma sordum, kaç kez; Bana bu cihanın sırrını söyle tez;
Üstadım cevap verdi gülerek; Bu sır ancak bilinir, söylenemez."
 
 

Bu yazının tüm hakları ve sorumluluğu Hüseyin UÇAR üzerindedir.
Bu yazının ilgili yazara ait olmadığını, yazının içeriğinde şahsınıza veya toplumun genel ahlak değerlerine bir hakaret olduğunu, içeriğinde açıkça yazılmış müstehcen ifadeler veya edebi yazılarda olmaması gereken ağır küfürler bulunduğunu düşünüyorsanız, ilgili yazıyı ve yazarı site yönetimine bildirebilirsiniz.
Yazıların içeriğinden www.edebiyatdunyasi.com ve Ada İnternet Yayıncılığı ve Reklamcılık Şti. yetkilileri sorumlu tutulamaz.
 
Tüm yazıları

1

 
1 .  İbrahim Değerli
2 .  Mehmet Akb
3 .  Serhat ÖZER
4 .  Abdulvahap UNCU
5 .  Ali Demiral


 
1 .  DeryaDerviş
2 .  İbrahim Değerli
3 .  Gülüm Çamlısoy
4 .  Berat Uyanık
5 .  Elnur Əliyev


 
1 .  Ahmet Duman
2 .  Tunahan çelik
3 .  erhan
4 .  Canay Gümüşlü Safi
5 .  Ömer Faruk Hüsmüllü

 

     


Basında sitemiz | Bize ulaşın | Reklam

Sözleşmeler Gizlilik ve Kullanım Sözleşmesi | Tüketici Hakları, Üyelik, Güvenlik ve Teminatlar

Tüm hakları saklıdır 2017 © Edebiyat Dünyası

Edebiyatdunyasi.com'a eklenen yazılar ve görseller 5846 Sayılı FiKiR VE SANAT ESERLERi KANUNU'na göre korunmaktadır. Sitenin özgün içeriği 5187 Sayılı Basın Kanunu'na göre kaynak belirtilmeden başka yayın organlarında kullanılamaz. Kaynak belirtmek ve ilgili sayfaya link vermek koşuluyla sitenin tüm özgün içeriği başka yayın organlarında özgürce kullanılabilir.