Giriş |  Kayıt
"Size yapılan en ufak yardımı sakın unutmayınız, yaptığınız en büyük yardımı ise hiçbir vakit hatırlamayınız."
CHILON
 
 
 

Yazar ismi :  Berat Uyanık (Yazarın ana sayfası için tıklayın)

Sen de Berat Uyanık isimli yazara destek olmak istiyorsan, yıldızlı oylama ile oylamaya katılabilir, 1 ile 10 arası puanlama yapabilirsin.


 
      Kusmuk  
Kusmuğumu klozete yetiştirdiğim anda bedenimden uzaklaştığımı gördüm aniden. Ağzımdan çıkarken çizdiğim parabolün dolambaçlı yollara dönüşeceğini tahmin etmiştim. Uzun süre karanlıkta, su birikintilerinin içerisinde seyrelerek devam ettim. Arıtma tesislerini, sabahki yemiş olduğum patates kızartmasının sindirilmiş atıklarını kayıba uğratmadan geçmiştim. Belki de görmezden gelinmiştim. En son ulaştığım ırmağın etrafı çakıl taşlarıyla doluydu. Kıyıda dizilmiş sonbahar çiçekleri rastgele açmış gibilerdi. Çiçeklerin arasında solmuş olanların hepsi budanmıştı. Özenle verilmişlik salaşlık havasına giremeden saraypatılarla kaplı duvara çarpmak üzere olduğumu farkettim ve bir anda herşey karardı tekrardan. Kendime geldiğimde bambaşka bir dönüşüme uğramıştım. Yaymış olduğum elektromanyetik alan, kusan benliğimin kustuktan bir sonraki gün, ıslak elleriyle açmaya yeltendiği ışığın, düğmesine basmasıyla tanıştırmıştı bizi. İşte öyle bir tanışmaydı bizimki, son derece patavatsız ve tesadüfi. Benliğimden çıkan benliğime girmişti. Yoksa bütün ölümler bu tür tesadüfi tanışmalardan mı ibaret!
[İzlenen Yol: Klozet-Kanalizasyon Hattı-Arıtma Tesisi-Irmak-Baraj-Elektrik Hattı]...
 
 

Bu yazının tüm hakları ve sorumluluğu Berat Uyanık üzerindedir.
Bu yazının ilgili yazara ait olmadığını, yazının içeriğinde şahsınıza veya toplumun genel ahlak değerlerine bir hakaret olduğunu, içeriğinde açıkça yazılmış müstehcen ifadeler veya edebi yazılarda olmaması gereken ağır küfürler bulunduğunu düşünüyorsanız, ilgili yazıyı ve yazarı site yönetimine bildirebilirsiniz.
Yazıların içeriğinden www.edebiyatdunyasi.com ve Ada İnternet Yayıncılığı ve Reklamcılık Şti. yetkilileri sorumlu tutulamaz.
 
Tüm yazıları

1234SonrakiSon

 
1 .  İbrahim Değerli
2 .  Mehmet Akb
3 .  Serhat ÖZER
4 .  Abdulvahap UNCU
5 .  Ali Demiral


 
1 .  DeryaDerviş
2 .  İbrahim Değerli
3 .  Gülüm Çamlısoy
4 .  Berat Uyanık
5 .  Elnur Əliyev


 
1 .  Ahmet Duman
2 .  Tunahan çelik
3 .  erhan
4 .  Canay Gümüşlü Safi
5 .  Ömer Faruk Hüsmüllü

 

     


Basında sitemiz | Bize ulaşın | Reklam

Sözleşmeler Gizlilik ve Kullanım Sözleşmesi | Tüketici Hakları, Üyelik, Güvenlik ve Teminatlar

Tüm hakları saklıdır 2017 © Edebiyat Dünyası

Edebiyatdunyasi.com'a eklenen yazılar ve görseller 5846 Sayılı FiKiR VE SANAT ESERLERi KANUNU'na göre korunmaktadır. Sitenin özgün içeriği 5187 Sayılı Basın Kanunu'na göre kaynak belirtilmeden başka yayın organlarında kullanılamaz. Kaynak belirtmek ve ilgili sayfaya link vermek koşuluyla sitenin tüm özgün içeriği başka yayın organlarında özgürce kullanılabilir.