Giriş |  Kayıt
"Gençken bilgi ağacını dikmezsek, ihtiyarlığımızda gölgesinde barınacak ağacımız olmayacaktır."
CHESTERFİELD
 
 
 

Yazar ismi :  NURTEN DEMİREL (Yazarın ana sayfası için tıklayın)

Sen de NURTEN DEMİREL isimli yazara destek olmak istiyorsan, yıldızlı oylama ile oylamaya katılabilir, 1 ile 10 arası puanlama yapabilirsin.


 
      MAHALLE KAHVESİNDE ÖĞLEDEN SONRA  
-Ne iyi ettik geldik buraya değil mi Neriman?
-İyi ki geldik Handan teyzem. Hem biraz serinleriz, burası iyi.
-Ay valla çok iyi ettik, ettik de bu da nereden çıktı şimdi? Kaknem suratlı şey, taşınamadı gitti, güya taşınacak.
-Aaa, Sultan hanım değil mi o, Güney’in annesi?
-Maalesef! Aaa Sultan hanıımm, hoşgeldiniz, buyrun buyrun lütfen buraya oturun. Yoktunuz epeydir, afiyettesiniz inşallah. Kızınız mı? Çok güzel maşallah, evli olan değil mi? Damat yok mu? Öyle mi, ne güzel, gelsin gelsin otururuz hep beraber. Ne içersiniz? Biz kahve içiyoruz, çay mı? Neriman’ım Ahmet’e söyle iki çay getirsin canım.
-Tamam Handan teyze.
-Eee, beyefendi nasıllar, döndü mü seferden? Kolyeniz de pek güzel, ne de yakışmış, beyefendi mi getirdi yoksa? Haa, demek yeniden gitti bile. Sizin işiniz de zor be Sultan hanımcım, Bilmem kaç ayda bir, nasıl dayanıyorsunuz? Hani yani yanlış anlamayın, erkek işleriyle uğraşmak bakımından diyorum. Öyle mi? Ne güzel, tabi tabi kadın dediğin güçlü olacak, haklısınız. Yaa bilirim zavallıdır o, neler çekiyor o zalim adamdan. Yazık, eski kocalar, adam gibi adamlar nerdeee. Hepsinin köküne kibrit suyu. Hah, söyledin mi çayları Neriman’ım? Gel gel otur kusura bakma yordum seni.
-Olur mu hiç Handan teyzem estağfurullah. Epeydir göremedim sizi Sultan hanım, Güney nasıl? Evet, keşke bizimki de devam etseydi değil mi? Yok, katiyen istemiyor, bıktım diyor. Havuzun kenarından bile geçmek istemiyor.
-Taşınacaktınız efendim vaz mı geçtiniz? Öyle mii? Nereye? Ay benim karşıma, aman Allahım. Evet evet, yaa çok güzel. Daha sık görüşürüz. Ben uzağa gideceksiniz sanıyordum. Hımm, tabi tabi eski Salacaklılardansınız, gidemiyor insan başka yere değil mi? Güzel güzel pek sevindim. Hah damat da geldi, nasılsın evladım, pek de yakışıklıymışsın maşallah. Siz nasıl isterseniz yavrum, açsınız tabi, biz annenizle sohbet ediyoruz, siz keyfinize bakın.
-Doğma büyüme Salacaklısınız demek Handan hanım. En güzel zamanlarını yaşadınız siz o zaman. Ben de doğma büyüme Üsküdarlıyım ama, Salacak’a arada sırada uğrardık.
-Bana mı anlatıyorsunuz Sultan hanımcım Salacak’ın eski insanlarını? Ohhooo, biz neler gördük geçirdik, sizinkiler solda sıfır kalır. Beşinci göbek mi sürüyorsunuz? Biz yedinci göbeğe eriştik elhamdülillah. Biz de girerdik oradan denize, siz hatırlamazsınız tabi daha doğmamıştınız; buradan patika yol inerdi çifte kayalara. Kloş etekliğimi savura savura koşarak inerdim. Aah ah! Ne güzel bir genç kızdım ben. Bir bakan bir daha dönüp bakardı. Tabi efendim, fındık da ceviz de ne varsa kırdım vallahi, gelmişim kaç yaşıma saklayacak halim yok ya. Bakın şu pencere var ya, işte o pencerenin önünde bir ağaç vardı eski evimiz yıkılmadan önce; atlardım ağaca, tırmanırdım tepelere ki daha iyi göreyim diye. Neyi mi efendim? Çapkın sevgilimin evine attığı orospularla sevişmesini elbet. Yok canıımm, sevgilim dediysem, platonik. Deli gibi aşıktım ona, hiç pas vermedi bana. Ama bilirdi benim seyrettiğimi pezevenk. Ay, ağzımı bozdurdu bak kaç sene sonra. Ölmüştür çoktan, yaşı büyüktü benden.
-İlahi Handan teyze.
-İlahi ya, çok fırlamaydım ne yapayım, yerimde duramazdım pır pır. Utanırlardı benden bizimkiler. Zaten halam hemen sürgün etti beni İzmir’e, kız lisesine. Tabi efendim tabi, siz muhakkak çok mutaassıptınız Sultan hanımcım. Ne oldu? İşe yaradı mı? Amaaan, kaç kere geleceğiz dünyaya? Yaşadıkların kâr kalıyor yanına valla. Siz şimdi anlatıyorsunuz ya kocanızı, siz onu andropozda görün bakalım. Yoook, dedi dersin, öyle çok güvenme kocana. Hiç güven olmaz bunlara, bir bakmışsın hop onun bunun kucağında. Kahveye bile mi gitmez? Benimki de gitmezdi efendim. Adam andropoza bir girdi, çıkarabilene aşk olsun. Ayol, evimde bastım onu ben. Sonra mı? Cart diye boşadım tabi. Ama Allah var, yirmi beş sene baktım, çocuklarıma söz vermiştim. Nurlar içinde yatsın.
-Doğru valla, ben bile şahidim Sultan hanım.
-A, gidiyor musunuz? Bir çay daha içseydiniz. Peki, yeni evinizde ziyaret ederim inşallah. Güle güle oturun efendim, Allah daha iyilerini nasip etsin inşallah.
-Hayırlı olsun, ben de ziyaretinize gelirim inşallah.
-Oh be, çok şükür. Bir de limonata içelim Neriman’ım. Gördün mü bak nasıl kaçtı ukala? Kendini bir şey sanıyor. Ayol sen önce şu süpürge sapı gibi saçını düzelt de sonra anlat ne görgülü ne kaliteli olduğunu. Haspam, daha giyinmekten haberi yok caka satıyor. Nasıl verdim dersini ama? Adam altı ayda bir geliyor; aç kadın aç. Çenesine vurmuş. Sevişemiyor ki rahatlasın. Bir de hâlâ mutaassıplık taslamaz mı? Hangi devirdeyiz yahu? Pişman değilim vallahi. Mutlu etseydi beni rahmetli, ne yapaydım, rahibe hayatı mı yaşayaydım? Hormonların çalışması lazım Neriman’ım. Bak şimdi hiiç bir şey istemiyor canım. Öldü mü ne hislerim? Bizim namaz kılan Güler mastürbasyon yapıyormuş bu yaşta, çok şaşırdım. Günah değil diyor, ihtiyaç. Gördün mü neler var. Limonatan bitti mi? Seni de çok tuttum Neriman’ım, hadi güzel kızım git evine dinlen.
 
 

Bu yazının tüm hakları ve sorumluluğu NURTEN DEMİREL üzerindedir.
Bu yazının ilgili yazara ait olmadığını, yazının içeriğinde şahsınıza veya toplumun genel ahlak değerlerine bir hakaret olduğunu, içeriğinde açıkça yazılmış müstehcen ifadeler veya edebi yazılarda olmaması gereken ağır küfürler bulunduğunu düşünüyorsanız, ilgili yazıyı ve yazarı site yönetimine bildirebilirsiniz.
Yazıların içeriğinden www.edebiyatdunyasi.com ve Ada İnternet Yayıncılığı ve Reklamcılık Şti. yetkilileri sorumlu tutulamaz.
 
Tüm yazıları

1

 
1 .  İbrahim Değerli
2 .  Mehmet Akb
3 .  Serhat ÖZER
4 .  Abdulvahap UNCU
5 .  Ali Demiral


 
1 .  DeryaDerviş
2 .  Gülüm Çamlısoy
3 .  Berat Uyanık
4 .  İbrahim Değerli
5 .  Elnur Əliyev


 
1 .  Ahmet Duman
2 .  Tunahan çelik
3 .  erhan
4 .  Canay Gümüşlü Safi
5 .  Ömer Faruk Hüsmüllü

 

     


Basında sitemiz | Bize ulaşın | Reklam

Sözleşmeler Gizlilik ve Kullanım Sözleşmesi | Tüketici Hakları, Üyelik, Güvenlik ve Teminatlar

Tüm hakları saklıdır 2017 © Edebiyat Dünyası

Edebiyatdunyasi.com'a eklenen yazılar ve görseller 5846 Sayılı FiKiR VE SANAT ESERLERi KANUNU'na göre korunmaktadır. Sitenin özgün içeriği 5187 Sayılı Basın Kanunu'na göre kaynak belirtilmeden başka yayın organlarında kullanılamaz. Kaynak belirtmek ve ilgili sayfaya link vermek koşuluyla sitenin tüm özgün içeriği başka yayın organlarında özgürce kullanılabilir.