Giriş |  Kayıt
"Uşağım dahi olsa, hatalarımı düzelten efendim olur. "
GOETHE
 
 
 

Yazar ismi :  Hüseyin UÇAR (Yazarın ana sayfası için tıklayın)

Sen de Hüseyin UÇAR isimli yazara destek olmak istiyorsan, yıldızlı oylama ile oylamaya katılabilir, 1 ile 10 arası puanlama yapabilirsin.


 
      NAKTEN VE DEFATEN !  
Almadan vermek, yaratıcılarınıza bile has mı acaba?... Doğa, ilk nefesi almanıza sebep anneleriniz, Tanrı ve hatta Evren. Ne var ise bu gezegende yaradılışınıza tesadüfen temas eden. Her biri size tek bir şeyin doğruluğunu anlatma çabası içindedir.

Bu aciz hayatlarınızda herşeyin bir bedeli var!

Her zevkin bir geri ödemesi vardır. Damaklarınıza bayram ettiren her lokmanın sinsi bir şekilde atar damarlarınıza birikmesi. O gece yan masadaki ( kısa bir zaman dilimi için bile olsa) hayatınızda gördüğünüz en güzel gerdanın sabah gözlerinizi acıtan kırışıklığı gibi.
Almak ve vermektir ilk kuralı yaradılışınıza sebep olan Nefesin.

Harcayın.
Harcayacaksınız.
Harcıyorsunuz da..
Yollarda vaktinizi, sokaklarda sağa sola savrulan benliğinizi, modern zaman köleliğinizin şirin teşekkülü işlerinizde varlığınızın tüm amacını.
Türlü aplikasyonlarda her biri ayrı güzel maskelerinizi ve dahi sahte acılarınızı ama karşılığını ödediğiniz unutmayın. Bu iki paket çamaşır mandalı, bir leğene vermekten çekinmediğiniz yegane sermayesini kısa hayatlarınızın almak ile vermek arasına sıkışmış olan.

Yediğiniz yemeğin üzerinden 10 dk sonra, gözlerinin içine bakarak sövdüğünüz her kişinin 5 dk sonra, her anlamsız ve korunmasız seksin ardından gelen 2. dolunayda ve döndüğünüz her köşenin sonunda..

Bünyemize kabul ettiğimiz her iksirin kafası geçtiğinde. Her günah gecesini sabaha kavuşturan miğde bulantısı eşliğinde uyanışınızda. Almak vermek esaslı evrenimiz bedelini alır her kararın! Asla bırakmaz bir bakiye geriye.

Tek bir istisna ile "Aşk"..
Tek harcama ile yüreğinizin bir köşesinden kopan. Artık ömür boyu sizi hangi köşe başında, hangi uykusuz gecede veya gözünüzün daldığı sıradan bir anda ensenizden tutup savurduğu her Anı ile kaburgalarınızı kırıp kalbinizi kanatan bir kabadayıya borçlanmışsınızdır.

Ama bu hayat denilen nemfomanyak, sadist ruhlu, histerik orospu ile başa çıkmanın tek yolu, kendimizden başkasına borçlu olmamaktır en başta. Neden hiçbir zengini aşk acısı içinde bir parkta içerken görmüyorsunuz? Tabi ki her orospu gibi hayat´ında parayı sevmesinden. Tüm problemler nakten ve defaten ödeniyor da tahsilata aşk denilen pezevengi gelmiyor yosmanın.

Bir tek kendi hayatınıza borcunuz olsun!! Hayattan aldığınız tadın, zevkin ve en önemlisi keyfin karşılığını vermek için gönlünüzü açın bulduğunuz ilk maviliğe. Nakten ve Defaten ödeyemeyeceğinizi düşündüğünüz tek şey insanların size aslında karşılıksız verdiği sevgisi olsun ruhunuzun kokusu için.

Naif alacaklılar yapın kendinize. Geri kalan herşeyi Nakten ve Defaten ödeyin.
 
 

Bu yazının tüm hakları ve sorumluluğu Hüseyin UÇAR üzerindedir.
Bu yazının ilgili yazara ait olmadığını, yazının içeriğinde şahsınıza veya toplumun genel ahlak değerlerine bir hakaret olduğunu, içeriğinde açıkça yazılmış müstehcen ifadeler veya edebi yazılarda olmaması gereken ağır küfürler bulunduğunu düşünüyorsanız, ilgili yazıyı ve yazarı site yönetimine bildirebilirsiniz.
Yazıların içeriğinden www.edebiyatdunyasi.com ve Ada İnternet Yayıncılığı ve Reklamcılık Şti. yetkilileri sorumlu tutulamaz.
 
Tüm yazıları

1

 
1 .  İbrahim Değerli
2 .  Mehmet Akb
3 .  Serhat ÖZER
4 .  Abdulvahap UNCU
5 .  Ali Demiral


 
1 .  DeryaDerviş
2 .  İbrahim Değerli
3 .  Gülüm Çamlısoy
4 .  Berat Uyanık
5 .  Elnur Əliyev


 
1 .  Ahmet Duman
2 .  Tunahan çelik
3 .  erhan
4 .  Canay Gümüşlü Safi
5 .  Ömer Faruk Hüsmüllü

 

     


Basında sitemiz | Bize ulaşın | Reklam

Sözleşmeler Gizlilik ve Kullanım Sözleşmesi | Tüketici Hakları, Üyelik, Güvenlik ve Teminatlar

Tüm hakları saklıdır 2017 © Edebiyat Dünyası

Edebiyatdunyasi.com'a eklenen yazılar ve görseller 5846 Sayılı FiKiR VE SANAT ESERLERi KANUNU'na göre korunmaktadır. Sitenin özgün içeriği 5187 Sayılı Basın Kanunu'na göre kaynak belirtilmeden başka yayın organlarında kullanılamaz. Kaynak belirtmek ve ilgili sayfaya link vermek koşuluyla sitenin tüm özgün içeriği başka yayın organlarında özgürce kullanılabilir.