Giriş |  Kayıt
"Sanat, toplumsal bir çabadır; toplumdan gelir, topluma döner. Fakat gelenle giden aynı şey değildir."
ATTİLA İLHAN
 
 
 

Yazar ismi :  Canay Gümüşlü Safi (Yazarın ana sayfası için tıklayın)

Sen de Canay Gümüşlü Safi isimli yazara destek olmak istiyorsan, yıldızlı oylama ile oylamaya katılabilir, 1 ile 10 arası puanlama yapabilirsin.


 
      OCAK MEKTUBU - 2  
İlk karşılaşma, (bundan sonraki ilk karşılaşma), benim ne demek istediğimi çok iyi anlatacak. Aslında hiçbir şey demeden, bir yabancı olarak gözlerinize bakmak istiyorum. Sizi izlemek, sizin bana baktığınızı mı, beni gördüğünüzü mü anlamak istiyorum. Ve bir gün karşıma çıkarsanız, bu mektubu hatırlayın, sadece bu haykırışlarımı, telafi edilemeyen acılarımın ne kadarının mimarı olduğunuzu bir an düşünün. Ve öyle görün beni. Eğer usulca selam verip geçebiliyorsak birbirimizin yanından, tutabiliyorsak kendimizi, işte o zaman enkazın derinliklerinden sessizce affedilmeyi, böylelikle vicdan muhasebesi denen o yığının altından kurtarılmayı bekleyen arkadaşımın sessiz çığlıklarını duyabilirim…

Size şunu tavsiye edebilirim, bir gün bir haber alırsanız, ya da özlediğinizde sesimi duymayı ve bir şey anlatmayı, o sıcaklığı tekrar hissetmek istediğinizde, şimdiden çok geç olmadan karşıma çıkın, o zor sınavdan geçelim. İnsanın gözleri saklayamaz ne hissettiklerini ve yalan da söyleyemezler. Sizin gözleriniz de öyle... Pişmanlıklarınızı, üzüntülerinizi, af diletme, affedilme isteğinizi, ya da meydan okuma, kızma, akıl öğretme dürtülerinizi, özleminizi veya "ah küçük aptal" dercesine böbürlenen tavrınızı veya kayıtsızlığınızı, özetle, bana aksettireceğiniz bütün hislerinizi okumak istiyorum gözlerinizden. Sadece bir 10 saniye ya da ona yakın bir süre...

Dayanabilecek misiniz? Korkmak yok, kaçmak yok. Ya da “sular durulsun, yok sen kendine gel de öyle, yatış, sakinleş.” gibi ertelemeler yapmak yok! Ben tüm aslan yelelerimle aynıyım, sadece kayıplarımla daha kuvvetlendim o kadar. Çıkın karşıma, siz bulun beni. Eşit şartlardayız artık.

İki yabancı… Ne iş ne sosyal hayat, ikisinde de bir değiliz, ayrı ayrı yerlerdeyiz. Sizi karşımda görmek istiyorum…. Böyle yazdığınız iki üç cümleden değil, sizi gözlerinizden okumak istiyorum.

Karar sizindir elbet. Lütfen bu mektubuma cevap yazmayın. Gerek yok, karşıma çıkıp çıkmama sonucu ile ben cevabınızı almış olacağım. Artık sizin yazdıklarınızı okumak istemiyorum, çünkü ilgilenmiyorum. Üstelik yazınızda ne bana hitap etmişsiniz ne de sonunda kendi adınızı yazabilmişsiniz. Dedim ya eski Nisa da yok artık. Aslında, çok istiyorum sizden bir ses çıkmasını ama sizin bana bir şey yazmanız ne yazık ki antipati oluşturmuş bende. Hoş yazarsanız da bir şey değişmez, silmem yazdıklarınızı, ama okuyamam da. Bana böyle ulaşamayacaksınız artık.

Hislerimde yanılmam, siz bazen Nisa’yı arıyorsunuz, yazdıklarınızda da var bu, fakat hayatın neresinde ve hangi zamanında Nisa, bir fikriniz de yok… Size çok uzakken aslında çok çok yakın belki. Ama bunun hiç bir önemi yok artık benim nazarımda. Daha az hatırlamaya çalışıyorum.Sonuçta, hadi ne kadar unutkanız deneyelim mi? Unutabiliyor muyuz, yabancıyı oynayabiliyor, ve ne kadar pişkin ya da pişman olabiliyoruz, görelim mi? Dediğim gibi, sessizce yüzleşmek için beklenmedik bir anda, bir noktada, sadece 10 saniye…İnsancıkların sizin, aştığınız ama onlarının aşamadığı şeylerin bir an evvel üstesinden gelmesi için sizin öğütlerinizi dinlemeleri, ama siz gibi davranmamaları dileğiyle...


Siz de sevgiyle kalın…


Nisa
 
 

Bu yazının tüm hakları ve sorumluluğu Canay Gümüşlü Safi üzerindedir.
Bu yazının ilgili yazara ait olmadığını, yazının içeriğinde şahsınıza veya toplumun genel ahlak değerlerine bir hakaret olduğunu, içeriğinde açıkça yazılmış müstehcen ifadeler veya edebi yazılarda olmaması gereken ağır küfürler bulunduğunu düşünüyorsanız, ilgili yazıyı ve yazarı site yönetimine bildirebilirsiniz.
Yazıların içeriğinden www.edebiyatdunyasi.com ve Ada İnternet Yayıncılığı ve Reklamcılık Şti. yetkilileri sorumlu tutulamaz.
 
Tüm yazıları

1234SonrakiSon

 
1 .  İbrahim Değerli
2 .  Mehmet Akb
3 .  Serhat ÖZER
4 .  Abdulvahap UNCU
5 .  Ali Demiral


 
1 .  DeryaDerviş
2 .  İbrahim Değerli
3 .  Gülüm Çamlısoy
4 .  Berat Uyanık
5 .  Elnur Əliyev


 
1 .  Ahmet Duman
2 .  Tunahan çelik
3 .  erhan
4 .  Canay Gümüşlü Safi
5 .  Ömer Faruk Hüsmüllü

 

     


Basında sitemiz | Bize ulaşın | Reklam

Sözleşmeler Gizlilik ve Kullanım Sözleşmesi | Tüketici Hakları, Üyelik, Güvenlik ve Teminatlar

Tüm hakları saklıdır 2017 © Edebiyat Dünyası

Edebiyatdunyasi.com'a eklenen yazılar ve görseller 5846 Sayılı FiKiR VE SANAT ESERLERi KANUNU'na göre korunmaktadır. Sitenin özgün içeriği 5187 Sayılı Basın Kanunu'na göre kaynak belirtilmeden başka yayın organlarında kullanılamaz. Kaynak belirtmek ve ilgili sayfaya link vermek koşuluyla sitenin tüm özgün içeriği başka yayın organlarında özgürce kullanılabilir.