Giriş |  Kayıt
"Deney, aklın babası, belleğin anasıdır."
THOMAS FULLER
 
 
 

Yazar ismi :  Muhammed Burkucu (Yazarın ana sayfası için tıklayın)

Sen de Muhammed Burkucu isimli yazara destek olmak istiyorsan, yıldızlı oylama ile oylamaya katılabilir, 1 ile 10 arası puanlama yapabilirsin.


 
      Ölmeyen Kadın  
Uyandı birden, içini yakan ateşin etkisiyle. Bir süre etrafa şaşkın baktıktan sonra, doğruldu yatağın içinde. Saati merak etti. Saat 3 sularıydı.
Anlam veremedi ansızın uyanışına, çok da yabancı değildi
bu duruma fakat uzun zaman olmuştu, böyle kan ter içinde uyanmayalı. Yataktan çıkmaya karar verdi.
Uyuyan karısına göz ucuyla baktı önce, onu uyandırmamak için, olabildiğince yavaş hareket ediyordu. Amacı onu rahatsız etmemek içinmiş gibi görünse de, kendini düşünüyordu, karısının uyanmasını istemiyordu. Yalnız olmalıydı, kısa bir süreliğine de olsa.

Odadan usulca çıktı, yanına tabakasını ve çakmağını da almayı unutmadan. İçini sıkan her neyse nefes almakta güçlük çekmesine sebep oluyordu. Bahçe kapısına yöneldi.
Bir an önce kendini dışarı atmak istiyordu, nefes alabilmek için. Üzerine bir şeyler almak gelmedi aklına, aceleyle attı kendini dışarıya. Derin bir nefes aldı, bu onu biraz rahatlatmıştı. Hava çok soğuktu. İlk başta içine bir titremek geldiyse de aldırmadı.
Tabakasından sigarasını çıkardı, hiç vakit kaybetmeden yaktı, çakmağının elleri gibi titreyen ateşiyle. Ne yapacağını düşündü bir süre. Sigarasından derin bir duman daha aldı.
En iyisi yürümek, diye geçirdi içinden. Yürümeye başladı, terk edilmiş kaldırımların üzerinde...

Evden epey uzaklaşmıştı artık. Bir ara geri dönmeyi düşündüyse de, devam etti. Yanında genç bir kadının belirmesiyle irkildi. Kadın hiç bir şey söylemeden, eşlik etti adama.

Adam, "Kim bu kadın? Gecenin bu saatinde burada, benim yanımda ne işi var?" diye geçirirken içinden,

Kadının adama bakışları, "Beni tanımadın mı?" diye soruyordu.

Adam, yaşlı ve şaşkın bakışlarıyla kadına bakarken, "Ama sen bitmiştin, bitirmiştim ben seni içimde." diyecek oldu, diyemedi.

"Hayır!" dedi kadın, kendinden gayet emin adımlarıyla, "İçindeyim hâlâ, en derininde, baktığın her yerde, bakıpta göremediğin her yerde ben varım."

Sonra, birden kayboldu kadın, buharlaştı adeta.
Beyninden vurulmuşa döndü adam, biraz önce yaşadıklarının gerçek olmadığını anlayınca.

Kıpırdamaksızın durdu bir müddet. Kendini güç de olsa toparladığında,
Şafak çoktan sökmüştü.

Ve bütün bu olanlardan sonra:
"Sen!" diyebildi, sadece.

Muhammed Burkucu
 
 

Bu yazının tüm hakları ve sorumluluğu Muhammed Burkucu üzerindedir.
Bu yazının ilgili yazara ait olmadığını, yazının içeriğinde şahsınıza veya toplumun genel ahlak değerlerine bir hakaret olduğunu, içeriğinde açıkça yazılmış müstehcen ifadeler veya edebi yazılarda olmaması gereken ağır küfürler bulunduğunu düşünüyorsanız, ilgili yazıyı ve yazarı site yönetimine bildirebilirsiniz.
Yazıların içeriğinden www.edebiyatdunyasi.com ve Ada İnternet Yayıncılığı ve Reklamcılık Şti. yetkilileri sorumlu tutulamaz.
 
Tüm yazıları

1

 
1 .  İbrahim Değerli
2 .  Mehmet Akb
3 .  Serhat ÖZER
4 .  Abdulvahap UNCU
5 .  Ali Demiral


 
1 .  DeryaDerviş
2 .  Gülüm Çamlısoy
3 .  Berat Uyanık
4 .  İbrahim Değerli
5 .  Elnur Əliyev


 
1 .  Ahmet Duman
2 .  Tunahan çelik
3 .  erhan
4 .  Canay Gümüşlü Safi
5 .  Ömer Faruk Hüsmüllü

 

     


Basında sitemiz | Bize ulaşın | Reklam

Sözleşmeler Gizlilik ve Kullanım Sözleşmesi | Tüketici Hakları, Üyelik, Güvenlik ve Teminatlar

Tüm hakları saklıdır 2017 © Edebiyat Dünyası

Edebiyatdunyasi.com'a eklenen yazılar ve görseller 5846 Sayılı FiKiR VE SANAT ESERLERi KANUNU'na göre korunmaktadır. Sitenin özgün içeriği 5187 Sayılı Basın Kanunu'na göre kaynak belirtilmeden başka yayın organlarında kullanılamaz. Kaynak belirtmek ve ilgili sayfaya link vermek koşuluyla sitenin tüm özgün içeriği başka yayın organlarında özgürce kullanılabilir.