Giriş |  Kayıt
"Ulusların zenginliği ipek, pamuk, altın değil, insandır."
RİCHARD HOVEY
 
 
 

Yazar ismi :  İrfan Karabulut (Yazarın ana sayfası için tıklayın)

Sen de İrfan Karabulut isimli yazara destek olmak istiyorsan, yıldızlı oylama ile oylamaya katılabilir, 1 ile 10 arası puanlama yapabilirsin.


 
      S-engel  

Seni getirir mi bilmem EN´li GEL´ler.Yoksa sahiden engeller mi hayatı kestirmek zor.ama gelişin ne kadar zor ise gidişin o kadar kolay olmalı sence. Yoksa bir görünüp gökkuşagı renginde sonra meçhule bürünmen kimseye fayda etmez. Aslında başlarda ne yalan söyleyeyim yoklugun ızdırap olmuştu. Oysa zaman içinde her acıya alışmak insanın kaderi Ya da dayanma iradesi olsa gerek ki artık SEN GEL demiyorum. Ne garip ki sen gel dedikçe engelsin sen bana.sadece sana şiirlerde rastlıyorum.o siluetini unuttugum gizemli yok artık. Bir zaman acıların kor oldugu vakitte hep ben geldim. Ama sen engeldin saf sevgime. Saflık sadece budalalıkla Ya da enayilikle tanınmamalı ki ben gibilerde bunu koşulsuz kabullenmekte kullanırız.velakin sen ve engellirin kullanmayı farklı algılar. Bencil duygularınsa sana ait olmasını emreder koşulsuz.bir kalpte sevgi varsa eger o kalbi kazanmak kolay olurki,o vakit istedigini yaparsın seven kalbin bedenine.lakin kalbinde sevgisini vermesi kolay degil.sevgiyi gram gram verirse karşılıgınıda sevildigini görmeyi bekler.ki bu bekleyiş uzun sürsede sabır la bekler. Taki kalbinden sevgiisinin sevilmedigi işareti üzerine kadar sürer. Engel aşar ,hata yapar, daha neler neler .kör kütük sarhoş misaliyiz o vakitler. Kimseyi duymaz görmez konuşmayız.(3 maymun misali-görmedim duymadım konuşmadım).bu aşkın orta evresidir ki ne ögüt dinler ne de bilge. yalan yanlış kabullenmişlik başlamıştır.oysaki sahte sevgiler ne yürekler yakmış ne ocaklar söndürmüştürde farkında degiliz. Kimi zaman . Evet zaman yine devrede ve kendini borçlu hisseder her yöne dair.ve neleri yapmalarıni neleri görmelerini serer göz önüne. Sererde göz akla yenik kabullenmiyor bu kez. Zamana direnir seven kalp. Ve diger taraftada yaptıklarının hoş dogru olmadıgını anlatır sahtekar kalbe zaman. Velakın yol almış sandal gibi dönmek işine gelmez. illaki bitirecek,harcayacak sevgiyi engel istemez. istemezde bu defada arada duygular koşuşturur. Ve sevgi baglarının temellerini onarmaya başlar . Tüm yaşanmışlıklara ragmen seven dogru bildiginden şaşmaz. Sevilende koşturur ardından körkütük aşk sarhoşunu büyük bir zafer kazanmış gibi. Oysa zafer degil çok yakındır onunda mahfı. Zaman ve kader birdir oyunun son perdesinde ve sevmeye engel kalbi öyle bir duyguya baglarlar ki bu kez koşan odur sevgi duydugu kalbe. Ve anlamaz bunu n kaderin oyunu oldugunu. Bir oyun ki son sahnede pişmanlıkları döker dillerden ,yüreklerden ama faydasız. Bir kısır döngü başlar şimdi.bu förmüldeki ( seven +sevilen+sevilenin sevdigi=hüsran)çözülmesi zor bir hayat denklemidir aslında bilinmeyenli hemde.işte tüm bunlardan ders çıkarmalıyım. Ve hayatta her kim olursa olsun kişiye oldugundan fazla deger vermemeyi ögrenmeliyim. Yoksa timsah gözyaşlarına bürünerek gelenelere her zaman kanacagım ki bu telafisi olmayan hatalara neden olur.

____________İrfan karabuluT
 
 

Bu yazının tüm hakları ve sorumluluğu İrfan Karabulut üzerindedir.
Bu yazının ilgili yazara ait olmadığını, yazının içeriğinde şahsınıza veya toplumun genel ahlak değerlerine bir hakaret olduğunu, içeriğinde açıkça yazılmış müstehcen ifadeler veya edebi yazılarda olmaması gereken ağır küfürler bulunduğunu düşünüyorsanız, ilgili yazıyı ve yazarı site yönetimine bildirebilirsiniz.
Yazıların içeriğinden www.edebiyatdunyasi.com ve Ada İnternet Yayıncılığı ve Reklamcılık Şti. yetkilileri sorumlu tutulamaz.
 
Tüm yazıları

1234SonrakiSon

 
1 .  İbrahim Değerli
2 .  Mehmet Akb
3 .  Serhat ÖZER
4 .  Abdulvahap UNCU
5 .  Ali Demiral


 
1 .  DeryaDerviş
2 .  İbrahim Değerli
3 .  Gülüm Çamlısoy
4 .  Berat Uyanık
5 .  Elnur Əliyev


 
1 .  Ahmet Duman
2 .  Tunahan çelik
3 .  erhan
4 .  Canay Gümüşlü Safi
5 .  Ömer Faruk Hüsmüllü

 

     


Basında sitemiz | Bize ulaşın | Reklam

Sözleşmeler Gizlilik ve Kullanım Sözleşmesi | Tüketici Hakları, Üyelik, Güvenlik ve Teminatlar

Tüm hakları saklıdır 2017 © Edebiyat Dünyası

Edebiyatdunyasi.com'a eklenen yazılar ve görseller 5846 Sayılı FiKiR VE SANAT ESERLERi KANUNU'na göre korunmaktadır. Sitenin özgün içeriği 5187 Sayılı Basın Kanunu'na göre kaynak belirtilmeden başka yayın organlarında kullanılamaz. Kaynak belirtmek ve ilgili sayfaya link vermek koşuluyla sitenin tüm özgün içeriği başka yayın organlarında özgürce kullanılabilir.