Giriş |  Kayıt
"Bir adamın şöhreti gölgesine benzer, yükseldikçe büyür, düştükçe küçülür."
ALLEGRAND
 
 
 

Yazar ismi :  Fikri TEZBAŞAR (Yazarın ana sayfası için tıklayın)

Sen de Fikri TEZBAŞAR isimli yazara destek olmak istiyorsan, yıldızlı oylama ile oylamaya katılabilir, 1 ile 10 arası puanlama yapabilirsin.


 
      Son Gece  
Son Gece

“Yine ne zaman karar verdin gitmeye?”

“ Uzun zamandır aklımdaydı aslında, sadece sana söylemek için doğru zamanı bekledim.”
“Bunu benden bunca zaman saklamış olman umurumda bile değil, şu anda da geç değil, her şeye en baştan başlayabiliriz.”

“Bunu isteseydim eğer, inan bana mücadele ederdim. Ama artık seni istemiyorum. Bana verdiğin zararlar artık boyumu aşmaya başladı. Senin yüzünden işimden oldum. Eşim ile ayrıldım, kızımı göremez oldum. Annem babam bile artık benim yüzüme bakmaz hale geldi. Benden utandıklarını söylüyorlar. Arkadaşlarım birer birer ayrıldılar etrafımdan. En iyi dostum dediğim bile üç ay dayandı benim bu halime. Bu defa kesin kararlıyım.”

“Ne olursa olsun seni bırakmayacağımı, nereye kaçarsan kaç arkandan geleceğimi biliyorsun değil mi?”

“Bu defa öyle olmayacak, giderken seni yanımda götürmeyeceğim. İnan bana arkama dahi bakmayacağım. Bu seni son görüşüm olacak, hatta bu gün bile dokunmayacağım sana”

“Tamam o zaman , son bir defa dokunayım sana, beni bir defa daha hissetmeni istiyorum, bak bana, nasıl da üşüyorum, tut ellerimi, içinde ki ateşin sönmediğini biliyorum. Sıcak dudaklarına ihtiyacım var. Hem geçirdiğimiz onca güzel günleri nasıl unutabilirsin ki? Beraber katıldığımız yemekleri, konserleri… En efkarlı zamanlarında bile yanında sadece ben vardım. Yalnızlıktan öleceğin anları hatırla, hep ben açmadım mı kollarımı sana… Hani bir keresinde ölmeye karar vermiştin, ama yinede beni bırakamamıştın. Hatırlasana o zamanları. Böyle bir anda çekip gidebileceğini mi zannediyorsun. Damarlarında,kandan bile daha çok akan tek şey benim.”

“Sus artık, bu defa çok ciddiyim. Gerekirse kendimi bir odaya kapatıp aylarca dışarıya çıkmayacağım, eğer iktiza ederse kendimi duvara zincirleyip anahtarını kör kuyulara atacağım, yine de seni bir daha görmeyeceğim. Daha önce yapmıştım, tekrar yapabilirim. Evet zor olacak, evet çok acı çekeceğim, evet her gece adını sayıklayacağım, ama asla sana geri dönmeyeceğim”

Çalan telefon ile yattığım yerden doğrulduğumda saatin öğle yi geçtiğini fark ettim. Arayan ise annem di.

“Yine uyudun değil mi bu saate kadar…Ah be oğlum, neden böyle oldun sen? Hani söz vermiştin dün gece, bir daha içmeyecektin şu zıkkımı”

“Evet, yapamadım, yine bırakamadım onu. Ne olduğunu bile anlamadan aldım kollarıma, sonrası…. Ben de hatırlamıyorum”

Fikri TEZBAŞAR 
 

Bu yazının tüm hakları ve sorumluluğu Fikri TEZBAŞAR üzerindedir.
Bu yazının ilgili yazara ait olmadığını, yazının içeriğinde şahsınıza veya toplumun genel ahlak değerlerine bir hakaret olduğunu, içeriğinde açıkça yazılmış müstehcen ifadeler veya edebi yazılarda olmaması gereken ağır küfürler bulunduğunu düşünüyorsanız, ilgili yazıyı ve yazarı site yönetimine bildirebilirsiniz.
Yazıların içeriğinden www.edebiyatdunyasi.com ve Ada İnternet Yayıncılığı ve Reklamcılık Şti. yetkilileri sorumlu tutulamaz.
 
Tüm yazıları

1

 
1 .  İbrahim Değerli
2 .  Mehmet Akb
3 .  Serhat ÖZER
4 .  Abdulvahap UNCU
5 .  Ali Demiral


 
1 .  DeryaDerviş
2 .  Gülüm Çamlısoy
3 .  Berat Uyanık
4 .  İbrahim Değerli
5 .  Elnur Əliyev


 
1 .  Ahmet Duman
2 .  Tunahan çelik
3 .  erhan
4 .  Canay Gümüşlü Safi
5 .  Ömer Faruk Hüsmüllü

 

     


Basında sitemiz | Bize ulaşın | Reklam

Sözleşmeler Gizlilik ve Kullanım Sözleşmesi | Tüketici Hakları, Üyelik, Güvenlik ve Teminatlar

Tüm hakları saklıdır 2017 © Edebiyat Dünyası

Edebiyatdunyasi.com'a eklenen yazılar ve görseller 5846 Sayılı FiKiR VE SANAT ESERLERi KANUNU'na göre korunmaktadır. Sitenin özgün içeriği 5187 Sayılı Basın Kanunu'na göre kaynak belirtilmeden başka yayın organlarında kullanılamaz. Kaynak belirtmek ve ilgili sayfaya link vermek koşuluyla sitenin tüm özgün içeriği başka yayın organlarında özgürce kullanılabilir.