Giriş |  Kayıt
"Bilgili olduğumuz oranda özgür oluruz."
SOKRATES
 
 
 

Yazar ismi :  Aylin Koçak (Yazarın ana sayfası için tıklayın)

Sen de Aylin Koçak isimli yazara destek olmak istiyorsan, yıldızlı oylama ile oylamaya katılabilir, 1 ile 10 arası puanlama yapabilirsin.


 
      Sonsuzluk  
Bir hastane bahçesinde bankta oturup öylece izliyorum insanları. Herkesin yüzünde bir hüzün var,bir acı... Kiminin endişesi hayatı için kimininki sevdikleri... Herkesin var bir hikayesi diyorum. Benim hikayem ne bulamıyorum. Bu sonsuzlukta kaybolmuşum.Çığlıklarımı duyuramıyorum.
Tam dalmışken yaşlı bir teyze oturuyor yanıma...´Merhaba kızım oturdum ama boştu değil mi?´ diye..Öyle masum bakıyor ki bana ´boş teyzem´ deyip gülümsüyorum. Belki sevincini belkide acılarını paylaşmak için başlıyor anlatmaya. ´Eşim 18 senedir kanser hastası hep gelip gidiyoruz buraya kızım. Eşimi bekliyorum bende ama alıştım artık. Neler atlattık ki biz onunla bunu mu atlatamayacağız dedik.Şimdi iyi çok şükür dahada iyi olacak diyor doktorlar.Ama o çok acı çekti tabi bende hiç mutlu anımız olamadı. Hep bir ölüm korkusu vardı.´ devamını getiremeden teyze, acil kapısının önünden bir haykırma duyduk o yöne baktığımızda genç bir kadın eşini kaybetmiş öyle bir ağlıyordu ki.
Bir altmışındaki yaşlı teyzeye baktım. Birde otuzlu yaşlardaki genç kadına. Sahi neydi acı olan.İkisinin hikayesi de farklı.Kalkıp hızlı adımlarla ayrıldım oradan bir an ağladığımı fark ettim. Neden ağlıyordum ki. Yaşananlara mı yoksa yaşanamayanlara mı?Canım öyle sıkkın ki ölsen olmuyor,yaşasan hiç olmuyor...

Sahi neydi sonsuzluk ölmek mi , dolu dizgin yaşayabilmek mi? Bence...

 
 

Bu yazının tüm hakları ve sorumluluğu Aylin Koçak üzerindedir.
Bu yazının ilgili yazara ait olmadığını, yazının içeriğinde şahsınıza veya toplumun genel ahlak değerlerine bir hakaret olduğunu, içeriğinde açıkça yazılmış müstehcen ifadeler veya edebi yazılarda olmaması gereken ağır küfürler bulunduğunu düşünüyorsanız, ilgili yazıyı ve yazarı site yönetimine bildirebilirsiniz.
Yazıların içeriğinden www.edebiyatdunyasi.com ve Ada İnternet Yayıncılığı ve Reklamcılık Şti. yetkilileri sorumlu tutulamaz.
 
Tüm yazıları

1

 
1 .  İbrahim Değerli
2 .  Mehmet Akb
3 .  Serhat ÖZER
4 .  Abdulvahap UNCU
5 .  Ali Demiral


 
1 .  DeryaDerviş
2 .  Gülüm Çamlısoy
3 .  Berat Uyanık
4 .  İbrahim Değerli
5 .  Elnur Əliyev


 
1 .  Ahmet Duman
2 .  Tunahan çelik
3 .  erhan
4 .  Canay Gümüşlü Safi
5 .  Ömer Faruk Hüsmüllü

 

     


Basında sitemiz | Bize ulaşın | Reklam

Sözleşmeler Gizlilik ve Kullanım Sözleşmesi | Tüketici Hakları, Üyelik, Güvenlik ve Teminatlar

Tüm hakları saklıdır 2017 © Edebiyat Dünyası

Edebiyatdunyasi.com'a eklenen yazılar ve görseller 5846 Sayılı FiKiR VE SANAT ESERLERi KANUNU'na göre korunmaktadır. Sitenin özgün içeriği 5187 Sayılı Basın Kanunu'na göre kaynak belirtilmeden başka yayın organlarında kullanılamaz. Kaynak belirtmek ve ilgili sayfaya link vermek koşuluyla sitenin tüm özgün içeriği başka yayın organlarında özgürce kullanılabilir.