Giriş |  Kayıt
"Erdem, iyiyi elde etme gücüdür."
EFLATUN
 
 
 

Yazar ismi :  Canay Gümüşlü Safi (Yazarın ana sayfası için tıklayın)

Sen de Canay Gümüşlü Safi isimli yazara destek olmak istiyorsan, yıldızlı oylama ile oylamaya katılabilir, 1 ile 10 arası puanlama yapabilirsin.


 
      SUBAT MEKTUBU - 1  

Merhaba Atilla Bey, 19.02.12 15.30


Merhabalar size, güzel bir Pazar gününden, deniz kenarından, gözü alan güneşe rağmen insanın içini donduran bu soğuktan...

Saatlerdir size bir şeyler yazabilmek için oturuyorum. Hani yazdıkça rahatlıyorum, yazdıkça üzüntülerim, endişelerim gittikçe küçülüyordu ya, o sıkıntılı ayların ardından ilk defa yazmakta zorlandım. Sizi bilmem ama ben son bir haftadadır sanki bin bir meşakkatle çıktığım yokuştan koşa koşa aşağıya iniyor gibiyim.

Sizle karşılaşmamın öylesine sakil bir nedenden olmasını hiç beklemezdim. Kırgındım ve kızgındım size, şimdi de bir o kadar üzgünüm dile düşenden, üzgünüm söylenemeyenlerden, gerçekten çok üzgünüm yarım kalınmışlıklardan… Bahse girmek gerek mi sizce, ikimizin de diyemediği ve hiç diyemeyeceği çok şey olduğuna dair?

Yoktu o eski halleriniz, 15 dakikada bile sizde çok şeyin dibinin dinamitlenmiş olduğunu, eski heyecanlarınızın, umutlarınızın, mesleki hırslarınızın yerinde artık koyu bir bezginlik, kalın sınırlar ve büyük bir boşluk olduğunu gördüm. Bu benim gördüğüm. Böyle olmayabilir elbet. Umarım ben yanılıyorumdur. .

Madem geçmiş ve unutulmasının iki taraf için en iyisi olacak olan o iş/hobi girişimleri ve seyahatleri gün yüzüne çıkarılıyor, ben de aylar sonra, o zamanlarda aldığım notları, bana yazdıklarınızı, bulabildiğim kadar size yazdıklarımı, kalan her şeyi okumaya çalıştım, üzüldüm, güldüm, düşündüm, bazen de göz yaşı döktüm. Öyle deşilmez dedim yaşananlar böyle deşilir. Biliyor musunuz, karşılıklı her nevi yazdıklarımızı toplasak 100-150 sayfalık bir kitap çıkar. Çok fazla okuru olacağına eminim.

Ne diyordum, baktım, göz geçirdim, geçmişe dair ne varsa her şeye.... Ne çok önem vermişim dediklerinize, istediklerinize... Memnun olmanız benim için ne çok önemliymiş... Bir özürler, bir önemsemeler, bir kızmalar, bir alınmalar….

Kızdım kendime, utandım bu kadar salak olduğumdan... Neyse, bayağı bir karıştırdıktan sonra yazılanları; bir baktım ki, tepeden tırnağa müsterih olmakla gayet haklıymışım ve her yolun sonunda asıl zarar gören benmişim. Ve size dedim ya, sizden, kendinizi onlara mecbur etmiş olduğunuzdan ve böyle yaşlanıyor olmanızdan, üstelik bu kısır döngünüzde beni de perişan ettiğinizden ötürü nefret ediyorum.
 
 

Bu yazının tüm hakları ve sorumluluğu Canay Gümüşlü Safi üzerindedir.
Bu yazının ilgili yazara ait olmadığını, yazının içeriğinde şahsınıza veya toplumun genel ahlak değerlerine bir hakaret olduğunu, içeriğinde açıkça yazılmış müstehcen ifadeler veya edebi yazılarda olmaması gereken ağır küfürler bulunduğunu düşünüyorsanız, ilgili yazıyı ve yazarı site yönetimine bildirebilirsiniz.
Yazıların içeriğinden www.edebiyatdunyasi.com ve Ada İnternet Yayıncılığı ve Reklamcılık Şti. yetkilileri sorumlu tutulamaz.
 
Tüm yazıları

1234SonrakiSon

 
1 .  İbrahim Değerli
2 .  Mehmet Akb
3 .  Serhat ÖZER
4 .  Abdulvahap UNCU
5 .  Ali Demiral


 
1 .  DeryaDerviş
2 .  İbrahim Değerli
3 .  Gülüm Çamlısoy
4 .  Berat Uyanık
5 .  Elnur Əliyev


 
1 .  Ahmet Duman
2 .  Tunahan çelik
3 .  erhan
4 .  Canay Gümüşlü Safi
5 .  Ömer Faruk Hüsmüllü

 

     


Basında sitemiz | Bize ulaşın | Reklam

Sözleşmeler Gizlilik ve Kullanım Sözleşmesi | Tüketici Hakları, Üyelik, Güvenlik ve Teminatlar

Tüm hakları saklıdır 2017 © Edebiyat Dünyası

Edebiyatdunyasi.com'a eklenen yazılar ve görseller 5846 Sayılı FiKiR VE SANAT ESERLERi KANUNU'na göre korunmaktadır. Sitenin özgün içeriği 5187 Sayılı Basın Kanunu'na göre kaynak belirtilmeden başka yayın organlarında kullanılamaz. Kaynak belirtmek ve ilgili sayfaya link vermek koşuluyla sitenin tüm özgün içeriği başka yayın organlarında özgürce kullanılabilir.