Giriş |  Kayıt
"Güzel sanatlar, insanın kafasının, kalbinin birlikte çalıştığı şeylerdir."
BACON
 
 
 

Yazar ismi :  BARIŞ SARI (Yazarın ana sayfası için tıklayın)

Sen de BARIŞ SARI isimli yazara destek olmak istiyorsan, yıldızlı oylama ile oylamaya katılabilir, 1 ile 10 arası puanlama yapabilirsin.


 
      YALNIZLIĞIN GURURU  
YALNIZLIĞIN GURURU
Bu içinde yaşadığımız şehirler çok kalabalık, boğuyor beni azizim. Her girdiğim sokak aynı gürültülerin başkalaşmış rotası, her cadde ayrı bir koşuşturmaca. İnsanlar en fazla gezen kişinin kendisi olmuş olması için adeta birbiriyle yarışıyor. Gözler de hep mağrur yalnızlık belirtisi, kıyafetlerinde kendi düşüncelerini ortaya koyan simgeler, her birinin yüzündeki hüznün bulantısı.. Yalnızca kendinden kaçabilmek adına, kendini biraz olsun zaman kavramından uzaklaştırmak için sığınıyorlar kalabalıklara. Sadece ´´ Bugün de yalnızlığımı bir aktivite ile yendim´´ diyebilmek için. Kendimizden kaçarak nereye kadar yaşayabiliriz ki? Kendini kalabalıkta arama dostum, ruhun bir düşünce kadar yakın sana.
Yalnızlık ne hayatında bir sevgilinin olmaması, ne arkadaşlarının olmaması, ne de evine tıkılıp kalmaktır. Yalnızlık insanın doğasıdır. Çünkü insan dünyaya bir amaç uğruna gönderilmiştir ve yalnız insan irade ve düşünce gücüne daha hakimdir. Böyle düşünürsek şu sonuca varabiliriz; Yalnızlığı içerisinde barındıran insan güçlü iradesi doğrultusunda amaçlarına çabucak ulaşabilir. Tanrı bu sebepledir ki insanı, anne ve babası önderliğinde tek başınalığına vurgu yaparak dünyaya göndermiştir.
 
 

Bu yazının tüm hakları ve sorumluluğu BARIŞ SARI üzerindedir.
Bu yazının ilgili yazara ait olmadığını, yazının içeriğinde şahsınıza veya toplumun genel ahlak değerlerine bir hakaret olduğunu, içeriğinde açıkça yazılmış müstehcen ifadeler veya edebi yazılarda olmaması gereken ağır küfürler bulunduğunu düşünüyorsanız, ilgili yazıyı ve yazarı site yönetimine bildirebilirsiniz.
Yazıların içeriğinden www.edebiyatdunyasi.com ve Ada İnternet Yayıncılığı ve Reklamcılık Şti. yetkilileri sorumlu tutulamaz.
 
Tüm yazıları

1

 
1 .  İbrahim Değerli
2 .  Mehmet Akb
3 .  Serhat ÖZER
4 .  Abdulvahap UNCU
5 .  Ali Demiral


 
1 .  DeryaDerviş
2 .  İbrahim Değerli
3 .  Gülüm Çamlısoy
4 .  Berat Uyanık
5 .  Elnur Əliyev


 
1 .  Ahmet Duman
2 .  Tunahan çelik
3 .  erhan
4 .  Canay Gümüşlü Safi
5 .  Ömer Faruk Hüsmüllü

 

     


Basında sitemiz | Bize ulaşın | Reklam

Sözleşmeler Gizlilik ve Kullanım Sözleşmesi | Tüketici Hakları, Üyelik, Güvenlik ve Teminatlar

Tüm hakları saklıdır 2017 © Edebiyat Dünyası

Edebiyatdunyasi.com'a eklenen yazılar ve görseller 5846 Sayılı FiKiR VE SANAT ESERLERi KANUNU'na göre korunmaktadır. Sitenin özgün içeriği 5187 Sayılı Basın Kanunu'na göre kaynak belirtilmeden başka yayın organlarında kullanılamaz. Kaynak belirtmek ve ilgili sayfaya link vermek koşuluyla sitenin tüm özgün içeriği başka yayın organlarında özgürce kullanılabilir.