Giriş |  Kayıt
"Adalet, insan topluluğunun kutsî bağıdır."
P.D. GUOZIT
 
 
 

Yazar ismi :  Berat Uyanık (Yazarın ana sayfası için tıklayın)

Sen de Berat Uyanık isimli yazara destek olmak istiyorsan, yıldızlı oylama ile oylamaya katılabilir, 1 ile 10 arası puanlama yapabilirsin.


 
      Yaşatmadan Atamazsın  
Senin için çok şey yapan birisini karşılaştırabileceğin "senin için daha çok şey yapmış birisi" olmadığı için böyle düşünüyorsun. Hayatındaki "en" haline getirmişsin. Çünkü senin hayatının büyük bir bölümünü o kiralamış. Boşaltılan her daire veya dükkanda büyük hasarlar oluşur. İşte sen de bu hasarların anılarıyla yaşıyorsun bir nevi... Ama geçecek. Bunu duyduğunda bile "hiç geçmesin, acısıyla bile yaşlanmaya razıyım" diyeceksin belki, ama geçecek. Hepimiz benzer hayatlar yaşadık. Hepimiz özgüvenimizi birilerinin ayaklarına serdik. Onsuz hayat korumasız hayat, onsuz hayat vahşi hayat, çekilmez hayat, hep tökezleyeceğimiz hayat sandık... Sonunda deneyimlediğimiz tek şey vardı: İnsanın acımasız bir yaratık olduğu. Her yaratık başkasından aldığı acıyı bir sonrakine aktararak neslini devam ettiriyor. Ne yazık ki yaşadığımız acıyı yaşatmadan atamadığımız bir kasisteyiz...
 
 

Bu yazının tüm hakları ve sorumluluğu Berat Uyanık üzerindedir.
Bu yazının ilgili yazara ait olmadığını, yazının içeriğinde şahsınıza veya toplumun genel ahlak değerlerine bir hakaret olduğunu, içeriğinde açıkça yazılmış müstehcen ifadeler veya edebi yazılarda olmaması gereken ağır küfürler bulunduğunu düşünüyorsanız, ilgili yazıyı ve yazarı site yönetimine bildirebilirsiniz.
Yazıların içeriğinden www.edebiyatdunyasi.com ve Ada İnternet Yayıncılığı ve Reklamcılık Şti. yetkilileri sorumlu tutulamaz.
 
Tüm yazıları

1234SonrakiSon

 
1 .  İbrahim Değerli
2 .  Mehmet Akb
3 .  Serhat ÖZER
4 .  Abdulvahap UNCU
5 .  Ali Demiral


 
1 .  DeryaDerviş
2 .  İbrahim Değerli
3 .  Gülüm Çamlısoy
4 .  Berat Uyanık
5 .  Elnur Əliyev


 
1 .  Ahmet Duman
2 .  Tunahan çelik
3 .  erhan
4 .  Canay Gümüşlü Safi
5 .  Ömer Faruk Hüsmüllü

 

     


Basında sitemiz | Bize ulaşın | Reklam

Sözleşmeler Gizlilik ve Kullanım Sözleşmesi | Tüketici Hakları, Üyelik, Güvenlik ve Teminatlar

Tüm hakları saklıdır 2017 © Edebiyat Dünyası

Edebiyatdunyasi.com'a eklenen yazılar ve görseller 5846 Sayılı FiKiR VE SANAT ESERLERi KANUNU'na göre korunmaktadır. Sitenin özgün içeriği 5187 Sayılı Basın Kanunu'na göre kaynak belirtilmeden başka yayın organlarında kullanılamaz. Kaynak belirtmek ve ilgili sayfaya link vermek koşuluyla sitenin tüm özgün içeriği başka yayın organlarında özgürce kullanılabilir.