Giriş |  Kayıt
"En büyük acı, acıtmaz olmuş zincirlerin acısıdır; köleliği kabul etmenin, başkaldırmaktan vazgeçmenin acısıdır."
ARİF NİHAT ASYA
 

Hey Girl Dergisi'nin Eylül 2008 tarihli sayısında sitemizin linki verildi

Açıklama :

Hey Girl Dergisi'nin Eylül 2008 sayısında Hande Ertem'in kaleme aldığı "Ödevlere Yardım Gerek" isimli yazıda gerektiğinde bilgi alınabilecek linkler arasında sitemizin linki verilmiştir.


Avustralya Melbourne 3ZZZ Radyosu'nun 8 Eylül 2008 tarihli yayınında sitemiz tanıtıldıAvustralya'nın Melbourne şehrinde 80 li yıllardan beri yayın yapan 3zzz radyosu, Kıbrıslı Türklerin programında sitemizi dinleyicilere tanıttı.
KKTC'nin fahri temsilcisi ve program yöneticisi Hasan Sayar ile birlikte 3zzz radyosu'nda yayın yapan Türkay Ilıcak, 8 Eylül 2008 Pazartesi akşamı saat 9-11 saatleri arasında yayınlanan programda, Edebiyat Dünyası'nda yer alan bölümleri tanıttı ve bölümler hakkında bilgiler verdi.


Anayurt Gazetesi'nin 24 Ağustos 2008 tarihli sayısı

Sitemiz Anayurt Gazetesi'nde Sayın Ali Gündüz'ün köşesinde tanıtılmıştır.

Anayurt Gazetesi'ndeki tanıtım metni :

www.edebiyatdunyasi.com, 2002 yılında yapımcı ve editör Tuğra Sezgi tarafından 2003 yılında kurulmuştur. Bir günde tekil olarak 1.000 kişiden fazla ziyaretçiye ulaşan site, şair ve yazarların internetteki ilk adreslerinden biri olmuştur. Sitede; Şiir, hikaye, fotoğraflar, forum ve sohbet alanları, kitap yazan ama sesini duyuramayanlar için kitabını yayınlat bölümü, atasözü, deyim, özdeyiş, yazarların ve şairlerin hayatları, fabl, fıkra, makale, masal, piyes, sözlü ve yazılı anlatım ile ilgili bilgi, yeni çıkan kitap, bulmaca, Türk Edebiyatı hakkında bilgiler ve güncel haberlerin yanı sıra birçok köşe yazarının da köşeleri bulunmaktadır. Sitede yazan bazı yazarların kişisel kitapları da vardır.
Sitede zaman zaman, şiir ve hikaye yarışmaları da düzenlenmektedir. Bu yarışmaların seçici kurullarında üniversitelerin öğretim üyeleri görev yapmaktadır. Site ayrıca ziyaretçilerine, kullanışlı ve özelleştirilebilir araç çubuğu, masa üstü resimleri, Elektronik Bülten ve RSS desteği sunmaktadır. Etkinlik düzenleyenlere ücretsiz duyuru imkanı da tanıyan www.edebiyatdunyasi.com, tamamen ücretsiz, herkese açık şekilde ve bilgiye kolay ulaşılabilmesi amacıyla üyelik sistemsiz olarak kalitesinden ve tarafsızlığından ödün vermeden bu sene 5. kuruluş senesini kutlamaktadır. En önemli özelliği, amatörlere de yer vermesi.


TRT INT Televizyonu'nda yayınlanan Türk Site programının 27 Temmuz 2008 tarihli canlı yayını ve aynı programın internet sitesi

Sitemiz Genel Yayın Yönetmeni Tuğra Sezgi de telefon konuğu olarak programa katılmıştır.


Hürriyet Gazetesi E-Yaşam sayfaları 18 Temmuz 2006 yayını

Hürriyet Gazetesi'nin E-Yaşam eki 1 Konu 100 Adres içinde tartışma&fikir başlığı altında sitemizin linki verilmiştir.


TRT Türk Site programının 11 Eylül 2004 tarihli yayını ve aynı programın sitesi

Sitemizin "Türk Site" adlı sitedeki tanıtımı:

Masallar, makaleler, edebiyat ve kültür sanat haberleri, biyografiler bulabileceğiniz bir kültür sanat sitesi…


PC NET dergisinin Ağustos 2004 tarihli sayısı

Sitemizin PC NET'teki tanıtımı:

EdebiyatDunyasi.com'da sitenin adına yakışır bir online edebiyat dünyası oluşturulmuş. Sitenin menüsündeki ilk bölüm olan 'amatörler'de, amatörler tarafından yazılmış olan hikaye ve şiirlere yer veriliyor. Ünlü yazar ve şairlerimizin biyografilerini görmek için biyografiler bölümü emrinizde. Hikayeler ve şiirler bölümlerinin içeriğiyse yazarlara göre ayrılmış. Sözlü anlatım bölümünde konuşmanın incelikleri üzerine durulmuş. 'Türk edebiyatı'nda ise edebiyat tarihimize göz atabilirsiniz. Atasözleri, deyimler ve özdeyişler gibi bölümlerin içeriklerinden bahsetmemize gerek yok ama bu sayfaları da incelemenizi tavsiye ederiz. Edebiyat Dünyası'nın tüm edebiyat severlerin hoşuna gideceğine eminiz.

 

     


Basında sitemiz | Bize ulaşın | Reklam

Sözleşmeler Gizlilik ve Kullanım Sözleşmesi | Tüketici Hakları, Üyelik, Güvenlik ve Teminatlar

Tüm hakları saklıdır 2017 © Edebiyat Dünyası

Edebiyatdunyasi.com'a eklenen yazılar ve görseller 5846 Sayılı FiKiR VE SANAT ESERLERi KANUNU'na göre korunmaktadır. Sitenin özgün içeriği 5187 Sayılı Basın Kanunu'na göre kaynak belirtilmeden başka yayın organlarında kullanılamaz. Kaynak belirtmek ve ilgili sayfaya link vermek koşuluyla sitenin tüm özgün içeriği başka yayın organlarında özgürce kullanılabilir.