Giriş |  Kayıt
"Ağlarım, ağlatamam, hissederim, söyleyemem. Dili yok kalbimin ondan ne kadar bizarım."
MEHMET AKİF ERSOY
 


Yazar ismi : Arif Nihat ASYA
Doğum Tarihi :  Bilgi yok
Memleketi :
  Bilgi yok

 
 
Şehirler hakkında bilgi almak ister misiniz?
 
 


 
    Arif Nihat ASYA Kimdir?
Şair, Çatalca´nın İnceğiz köyünde doğdu. Balkan Savaşı´nın sonunda İstanbul´a geldi. Kocamustafapaşa ve Haseki mahalle mekteplerinde okudu. Gülşen-i Maarif Rüştiyesi´nde iken Bolu Sultanîsi´ne, buradan Kastamonu Sultanîsi´ne geçti. Lise öğrenimini tamamladıktan sonra İstanbul Darulmuallimîn-i Âliyyesi´ne girdi. Buraya bağlı olarak Edebiyat Fakültesi´ni bitirdi (1928). 14 yıl edebiyat öğretmenliği ve idarecilik yaptıktan sonra 1950-1954 yılları arasında Adana milletvekili olarak Meclis´te bulundu. 1959-1961 yılları arasında Kıbrıs´ta öğretmenlik yaptı. 1962´de emekli oldu. Ankara´da öldü.

Eserleri

DUALAR ve AMiNLER Çeşitli şiirlerden oluşmuştur. KÖKLER ve DALLAR Çeşitli şiirlerden oluşmuştur. BiR BAYRAK RÜZGAR BEKLiYOR Çeşitli şiirlerden oluşmuştur.
 
 
 
Diğer biyografiler


(Toplam 111 biyografi bulunuyor)

İlkÖnceki56

     


Basında sitemiz | Bize ulaşın | Reklam

Sözleşmeler Gizlilik ve Kullanım Sözleşmesi | Tüketici Hakları, Üyelik, Güvenlik ve Teminatlar

Tüm hakları saklıdır 2017 © Edebiyat Dünyası

Edebiyatdunyasi.com'a eklenen yazılar ve görseller 5846 Sayılı FiKiR VE SANAT ESERLERi KANUNU'na göre korunmaktadır. Sitenin özgün içeriği 5187 Sayılı Basın Kanunu'na göre kaynak belirtilmeden başka yayın organlarında kullanılamaz. Kaynak belirtmek ve ilgili sayfaya link vermek koşuluyla sitenin tüm özgün içeriği başka yayın organlarında özgürce kullanılabilir.