Giriş |  Kayıt
"Para ile satın alınan sadakat, daha fazla para ile de satılır."
SENECA
 


Yazar ismi : Edip CANSEVER
Doğum Tarihi :  Bilgi yok
Memleketi :
  Bilgi yok

 
 
Şehirler hakkında bilgi almak ister misiniz?
 
 


 
    Edip CANSEVER Kimdir?
Günümüz şairlerinden. istanbul´da doğdu. İstanbul Erkek Lisesi´ni bitirdikten sonra Yüksek Ticaret Okulu´ndan ayrılıp ticaret hayatına atıldı. Kapalıçarşı´da antikacılık yaptı.

Eserleri

İkindi Üstü, Dirlik Düzenlik, Yerçekimli Karanfil, Umutsuzlar Parkı, Nerde Antigone, Tragedyalar, Çağrılmayan Yakup, Kirli Ağustos, Sonrası Kalır, Ben Ruhi Bey Nasılım, Sevda ile Sevgi, Şairin Seyir Defteri, Bezik Oynayan Kadınlar, İlkyaz Şikayetçileri, Oteller Kenti. Yerçekimli Karanfil ile 1958 Yeditepe Şiir Armağanı´nı, Ben Ruhi Bey Nasılım ile Türk Dil Kurumu 1977 Şiir Ödülü´nü ve Yeniden ile 1981 Sedat Simavi Vakfı Edebiyat Ödülü´nü kazandı. Asım Bezirci ve Hüseyin Cöntürk´ün şair üzerine Turgut Uyar-Edip Cansever adlı bir incelemeleri vardır.
 
 
 
Diğer biyografiler


(Toplam 111 biyografi bulunuyor)

12SonrakiSon

     


Basında sitemiz | Bize ulaşın | Reklam

Sözleşmeler Gizlilik ve Kullanım Sözleşmesi | Tüketici Hakları, Üyelik, Güvenlik ve Teminatlar

Tüm hakları saklıdır 2017 © Edebiyat Dünyası

Edebiyatdunyasi.com'a eklenen yazılar ve görseller 5846 Sayılı FiKiR VE SANAT ESERLERi KANUNU'na göre korunmaktadır. Sitenin özgün içeriği 5187 Sayılı Basın Kanunu'na göre kaynak belirtilmeden başka yayın organlarında kullanılamaz. Kaynak belirtmek ve ilgili sayfaya link vermek koşuluyla sitenin tüm özgün içeriği başka yayın organlarında özgürce kullanılabilir.