Giriş |  Kayıt
"Susmayı bilmek söylemeyi bilmekten daha nadir bir meziyettir."
AMBROISE
 


Yazar ismi : Elif ŞAFAK
Doğum Tarihi :  Bilgi yok
Memleketi :
  Bilgi yok

 
 
Şehirler hakkında bilgi almak ister misiniz?
 
 


 
    Elif ŞAFAK Kimdir?
Elif Şafak,1971 Strasbourg doğumlu. ODTÜ Uluslararası İlişkiler Bölümü´nü bitirdi, yüksek lisansını aynı üniversitede Kadın Çalışmaları Bölümü´nde, doktorasını ise Siyaset Bilimi alanında tamamladı. "Bektaşi ve Meslevi Düşüncesinde Kadınsılık-Döngüsellik" konulu yüksek lisans tezi Sosyal Bilimler Derneği´nce ödüllendirildi. İlk öykü kitabı "Kem Gözlere Anadolu" 1994 yılında yayımlandı. İlk romanı "Pinhan" ile 1998 yılı Mevlana Büyük Ödülü´nü aldı. Bunu "Şehrin Aynaları" ve yazara 2000 yılı Türkiye Yazarlar Birliği Ödülü´nü kazandıran "Mahrem" izledi. Bu romanıyla geniş bir okur kesimince tanınan yazar, diğer romanları gibi Metis Edebiyat dizisinde yayımlanan Bit Palas (2002) ve Araf´ı (2004) yazdı. Kadınlık, kimlik, kültürel bölünme, dil ve edebiyat konulu yazılarını Med-Cezir´de (2005) bir araya getirdi. Bir süredir ABD´de yaşayan Elif Şafak Avrupa ve ABD´de çeşitli gazete ve dergilerde yazmakta, Michigan Üniversitesi´nin ardından Arizona Üniversitesi´nde öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır.

Eserleri

Kem Gözlere Anadolu (1994), Pinhan (1997), Şehrin Aynaları (1999), Mahrem (2000), Bit Palas (2002), Araf (2004), Med-Cezir (2005), Baba ve Piç (2006).
 
 
 
Diğer biyografiler


(Toplam 111 biyografi bulunuyor)

İlkÖnceki56

     


Basında sitemiz | Bize ulaşın | Reklam

Sözleşmeler Gizlilik ve Kullanım Sözleşmesi | Tüketici Hakları, Üyelik, Güvenlik ve Teminatlar

Tüm hakları saklıdır 2017 © Edebiyat Dünyası

Edebiyatdunyasi.com'a eklenen yazılar ve görseller 5846 Sayılı FiKiR VE SANAT ESERLERi KANUNU'na göre korunmaktadır. Sitenin özgün içeriği 5187 Sayılı Basın Kanunu'na göre kaynak belirtilmeden başka yayın organlarında kullanılamaz. Kaynak belirtmek ve ilgili sayfaya link vermek koşuluyla sitenin tüm özgün içeriği başka yayın organlarında özgürce kullanılabilir.